Západočešky zvítězily v utkání 20. kola první ligy žen v Havlíčkově Brodě vysoko 30:19, před druhou Slavií Praha B si stále udržují čtyřbodový náskok a jediný bod jim chybí k vítězství v této soutěži.

Úvod nedělního utkání byl vyrovnaný a po 15 minutách hry platil stav 7:7. Po oddechovém času začaly Plzeňačky své soupeřky přehrávat a první poločas ovládly poměrem 15:11. Po změně stran hostující hráčky své vedení neustále navyšovaly a nakonec zvítězily 30:19.

Dvanácti góly se blýskla plzeňská Markéta Jeřábková a jubilejní 500. branku Plzně v tomto ročníku první ligy vstřelila Nikola Kubešová.

Svůj bodový zisk nerozšířily házenkářky DHC SVŠ Plzeň, které prohrály v Otrokovicích 15:27.

Jiskra Havlíčkův Brod – HC Plzeň 19:30 (11:15). Nejvíce branek Havl. Brodu: Lorencová 5/4, Továrková 4. Vrbková 3. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Branky ze sedmiček: 4:4. Vyloučení: 1:2. Diváci: 59.

Sestava a branky Plzně: Machová, Vídršperková – Vlachová 6/4, Vágnerová 1, Jeřábková 12, Kovaříková 3, Šelaisová 4, Němcová 1, Zunová, Kubešová 3. Trenérka: L. Škvařilová.

TJ Jiskra Otrokovice – DHC SVŠ Plzeň 27:15 (14:6). Nejvíce branek Otrokovic: Ličmanová 7, Varhaníková, Hrdá a Minaříková 4, Nevařilová 4/2. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Branky z sedmiček: 2:1. Vyloučení: 0:1. Diváci: 60.

Sestava a branky Plzně: L. Doláková, Boháčková, Kristýna Skuhrová – Šibrová 2, L. Smoláková 1, D. Galušková 6, Klára Skuhrová, Mrázová 2, Havelková, Irlbeková 1/1, Rumlová 3. Trenér: R. Miček.

Ostatní výsledky 20. kola: Kobylisy – Sokol Vršovice 25:23, Slavia Praha B – Zlín B 36:25, Kunovice – Olomouc B 25:23. Volno měla Poruba B.

Program 21. kola: Zlín B – Kunovice (SO 10.00), Havl. Brod – Otrokovice (SO 13.00), HC Plzeň – Slavia Praha B (SO 16.00, hala Slavie VŠ Plzeň), Poruba B – DHC SVŠ Plzeň (NE 13.20), Olomouc B – Kobylisy (NE 14.30). Volno mají Vršovice.