Plzeňská veteránka má další dvě medaile

Pontevedra, Plzeň – Ve španělské Pontevedře se konalo mistrovství Evropy rychlostních kanoistů v maratonu. Kromě kategorií mužů a žen zde startovali i veteráni.

11.7.2016

Kajakářka Barbora Vernerová si ze Španělska přivezla z mistrovství Evropy dvě medaileFoto: DENÍK/Ivan Tafat

Česká veteránská ekipa čítala pět závodníků, mezi kterými pochopitelně nechyběla úspěšná kajakářka Slavie VŠ Plzeň, mnohonásobná mistryně světa veteránek Barbora Vernerová. Ta startovala ve věkové kategorii 40 – 44 let a během dvou dnů absolvovala dva závody na trati 19 km – na singlkajaku a na deblkajaku společně s Italkou Poggiovou.

V závodě singlů zvítězila systémem start – cíl s náskokem jednadvaceti vteřin před domácí závodnicí.

„Závodilo se na poměrně úzké řece blízko jejího ústí do moře, takže hladina během závodu kolísala. Větším problémem ale byl poměrně silný boční vítr, který dělal problémy mnoha závodníkům. Závod byl hodně rychlý, ale zvládla jsem ho bez větších krizí," uvedla šťastná vítězka, která ještě druhý den přidala stříbrnou medaili v závodě deblkajaků.

Medaile brali i další čeští veteráni. Vladimír Pikl vybojoval na kanoi stříbro, Tomáš Zástěra dojel na kajaku třetí a na deblu spolu s Australanem Allenem zvítězil, pro bronz si dojel i deblkajak Pánek – Kučera.

Výsledky K1 veteránky 40 – 44: 1. Vernerová (ČR) 1:48,59, 2. Lopezová-Larrauriová 1:49,20, 3. Mosquerová 1:50,23, 4. Pineirová-Varelová (všechny Šp.) 1:54,14, 5. Poggiová (It.) 1:56,10.

K2 veteránky 40 – 44: 1. Ballesterosová – Lopezová-Larrauriová (Šp.) 1:38,05, 2. Vernerová – Poggiová (ČR – It.) 1:42,38, 3. Menduiňová – Oterová (Šp.) 1:43,43.

Autor: Ivan Tafat

11.7.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační foto HC Škoda Plzeň - HC Olomouc.

Facka na Hané. Mora zničila Škodovku pěti góly

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Piráti měli s sebou Edisona

PIRÁTI slavili v Dominiku. Jejich jednička Lukáš Bartoň byl spokojen, jejich pražský šéf Ivan Bartoš taky.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.