Do závodu sice obě posádky nastupovaly ze 4. místa průběžného pořadí Českého poháru, ale ani největší optimisté nevěřili v potvrzení této pozice ve výborně obsazeném mistrovském závodě. Již rozjížďky na 200 metrů ukázaly, že postup do finále nebude jednoduchý. Zvlášť posádka v kategorii mix doplatila na nepříznivé vylosování a po vyrovnaném souboji na postup nedosáhla.

O to větší překvapení přichystala posádka kategorie premier open, která postoupila šestým nejlepším časem do finále. Tam svůj výkon ještě zlepšila a po životním výkonu obsadila páté místo. Vzhledem k tomu, že na třetí příčce dojela loď slovenské reprezentace, byli Pilsner Dragons klasifikováni na čtvrtém místě v mistrovském závodě. Na trati 500 metrů se tento výborný výkon nepodařilo potvrdit, ale šestým místem Plzeňáci potvrdili svoji příslušnost k české špičce dračích lodí.

Výsledky:

200 m: 1. Praha, 2. Kojetín, 3. Slovensko, 4.Ostr. Nová Ves, 5. Plzeň, 6. Pardubice.

500 m:
1. Praha, 2. Kojetín, 3. Pardubice, 4. Ostr. Nová Ves, 5. Brno, 6. Plzeň.

Na těchto závodech bylo oficiálně oznámeno, že Česká republika bude příští rok pořádat 9. mistrovství světa dračích lodí, které se bude konat v Praze a na kanále v Račicích. MS se koná každé dva roky a mezi tím je mistrovství světa klubových posádek. Letos v Malajsii dominovaly nejlepší české posádky z Přerova a Nymburka. Postupně získaly zlaté medaile na všech tratích a prokázaly tak vynikající úroveň českého dragonboatingu.