Účast posádek téměř ze všech států starého kontinentu svědčí o stále větší popularitě mezi závodníky. Největšími favority ve většině soutěží byly posádky Německa, ale rovněž domácí borci byli početně velice zastoupeni. A jejich výsledky nakonec ukázaly, že se na šampionát v domácím prostředí připravili opravdu výborně.

O tom svědčí zisk mnoha medailí a hlavně tituly mistrů Evropy v nejprestižnější kategorii Premier Mix na 2 km a 500 metrů. Pouze ve sprintu na 200 metrů podlehla česká posádka favorizovaným Němcům. Smíšené posádky jsou vždy nejpočetněji obsazenou kategorií.

Také plzeňský klub dračích lodí Pilsner Dragons měl na mistrovství Evropy svoje zastoupení. V kategorii žen a mix posádek startovala Kateřina Hufeislová, která je již stabilní členkou reprezentačních lodí a v kategorii seniorek skupiny A Pavlína Frančová. Obě dokázaly přivézt do Plzně kolekci medailí včetně titulů mistryň Evropy.

Hufeislová získala celkem šest medailí. Dvě zlaté a stříbrnou v posádce mixu a tři stříbrné medaile v posádce žen na tratích 200 m, 500 m i 2 km. „Bylo to úžasné stát na nejvyšším stupínku a když hráli českou hymnu, šel mi mráz po zádech," komentovala svůj první titul mistryně Evropy plzeňská závodnice.

Její starší kolegyně Frančová vybojovala jednu zlatou a dvě bronzové medaile v reprezentační posádce seniorek nad 40 let.

„Věřím, že tyto úspěchy budou velkou vzpruhou pro celý tým Pilsner Dragons, který se v současné době pilně připravuje na vrchol domácí sezony – mistrovství republiky," věří předseda klubu a sám vynikající závodník Jiří Císler.