V tabulce první ligy jsou aktuálně plzeňští basketbalisté čtvrtí se stejným bodovým ziskem jako druhá Opava B.

Naposledy padli Západočeši ve druhém kole právě v Opavě, od té doby své soky válcují. Teď v neděli uspěli v Trutnově 92:89 po prodloužení.

„Trutnov je doma nepříjemný soupeř, proto se očekával vyrovnaný zápas," uvedl pro klubový web plzeňský basketbalista Kamil Říha.

Jeho slova se potvrdila. Vedení se během celého zápasu přelévalo ze strany na stranu a vše směřovalo do vyrovnané koncovky.

„V poslední čtvrtině se nám ale podařila šňůra sedmi bodů v řadě a dostali jsme se do největšího jedenáctibodového vedení v zápase," uvedl Říha.

Jenže domácí rychle odpověděli, dokázali trefit dvě trojky a přiblížili se na pět bodů. Do prodloužení nakonec zápas poslal tři vteřiny před koncem domácí Houser.

„Bylo na nás, jak se s touto situací popereme," sdělil Říha. A Plzeňané vše zvládli. V koncovce totiž měli navrch.

„Kovanda proměnil druhou trojku v zápase, dohromady zaznamenal devětadvacet bodů. A i když domácí v závěru trefovali jednu trojku za druhou, díky klidné ruce našich střelců Bašty a Maříka, kteří dokázali proměnit důležité trestné hody ve vypjatých momentech, jsme se nakonec mohli radovat z vítězství my," radoval se Kamil Říha.

Hráčem zápasu se stal Jaroslav Kovanda. Úspěšnost střelby z pole měl přes 76 procent a proměnil oba trojkové pokusy.

V pátek Lokomotiva hostí Litoměřice, zápas v tělocvičně v Rodinné ulici začíná v 19.30 hodin.

Kara Trutnov – BK Loko Plzeň po prodl. 89:92 (22:24, 45:43, 62:64, 75:75)

Nejlepší střelci: Dolejší 16/5 – J. Kovanda 29/2, L. Pecka 16, V. Honomichl 12, M. Bašta 10/1. Fauly: 24:26. TH: 24/19 – 34/24. Trojky: 8:4.