Český tým v sestavě Mendrek, Ludík, Louda, Král, Bitman porazil v základní skupině Portugalsko a Itálii 5:0. V zápase o první místo ve skupině sice prohrál s Polskem 1:4, ale díky celkovému skóre i tento výsledek stačil k postupu do čtvrtfinále, kam se dostalo sedm vítězů skupin a nejlepší tým z druhého místa, což byli právě Češi.

Plzeňský hráč (s celkovou osobní bilancí pět výher, jedna prohra) zvítězil ve všech svých zápasech ve dvouhře a jeho bod proti Polsku byl rozhodující pro historicky první český postup do čtvrtfinále, tedy mezi širší evropskou elitu. Zde po vyrovnané bitvě naši badmintonisté prohráli s Německem 1:3 a celkově skončili na děleném pátém místě. Jediný bod zařídil opět Louda, když v prestižním souboji přehrál letošního německého mistra Weisskirchena 21:19, 21:18.

Nejbližší velkou mezinárodní akcí bude dubnové ME jednotlivců ve Španělsku. O tom, zda se tam mladý Plzeňan kvalifikuje nebo bude v pozici náhradníka, rozhodne redukovaný evropský žebříček, který bude vydán tento týden. Hráčův trenér Josef Rubáš vidí jako další velký cíl účast na mistrovství světa v roce 2019.