V prvním utkání zdolal v Městské hale v Plzni jedenáctibodovým rozdílem Zlín 62:51, ale ve druhém střetnutí klopýtl s předposlední Olomoucí a prohrál 79:86. I tak Basket Západ drží v tabulce soutěže druhou pozici.

„V soutěži začíná přituhovat a každý chce bodovat. Zlín přijel s posilami Norwou z Brna a přestoupivším Panáčkem z Děčína a chtěl se výhrou přiblížit první osmičce. V utkání dominovaly obrany a jsem rád, že jsme závěr utkání zvládli,“ uvedl po prvním duelu předseda klubu Basket Západ Pavel Froněk.

„V obou zápasech se ukázalo se, že postavení v tabulce zdaleka neodpovídá kvalitě jednotlivých celků. Potvrdila to hlavně Olomouc,“ dodal Froněk.

O vítězství týmu z Hané rozhodlo v poslední čtvrtině podle kouče domácích Miroslava Janiurka hned několik faktorů. „V závěru jsem u nás postrádal větší bojovnost, nedařila se střelba trestných hodů, hosté měli daleko lepší útočný doskok a získali pod naším košem spoustu míčů,“ jmenoval trenér Basketu Západ některé z příčin porážky.

„Závěr vyrovnaného duelu jsme bohužel na rozdíl od předchozích tří utkání nezvládli. Jakoby už hráči byli myšlenkami u vánočních stromečků. Olomouc však zahrála velmi dobře. Z porážky neděláme tragédii, po utkání jsme si vše vyříkali a jede se dál,“ shrnul víkend Pavel Froněk.

V dalším utkání se Západočeši utkají 12. ledna v Praze s Vyšehradem.