O zlomovém momentu zápasu není pochyb. „Bylo to určitě ve druhém poločase, v okamžiku, kdy jsme soupeře dotáhli. Za nerozhodného stavu 20:20 jsme dostali v 50. minutě možnost hrát čtyři minuty přesilovku šest na pět, ale tu jsme prohráli 0:3. Tam jsme to nezvládli psychicky, uspěchali jsme střelbu a dělali zbytečné technické chyby. Hodili jsme soupeři balon do ruky a ten šel sám na bránu,“ vracel se k utkání trenér Plzně Vladimír Haber.

„Je to velká škoda, protože v tu chvíli Hranice nevěděly co hrát a hodně se trápily. My jsme ale soupeře dostali zpátky do hry, utekl nám na rozdíl tří branek a tento náskok už si pohlídal,“ litoval Haber.

Plzeň přitom dokázala stáhnout pětibrankový náskok, který si Hranice vytvořily v průběhu prvního poločasu. „Tam střelecky zklamaly naše spojky. Domácí brankář Kučerka chytal opravdu výborně. Ve výkonu brankářů byl v první půli velký rozdíl. Ne, že by náš Honza Misař chytal špatně, to určitě ne, odchytal například výborně křídla, která nám dělala v Plzni velké problémy, ale Kučerka byl prostě lepší,“ uznal kouč Talentu.

Mladý plzeňský brankář Jan Misař odchytal celé utkání, na lavičce byl připraven Lukáš Hurt. Jedničku Západočechů Radka Motlíka totiž vyřadila ze hry operace kolena. „Odstraňovali mu odlomený kousek menisku a k dispozici by měl být zhruba za tři týdny,“ prozradil Vladimír Haber.

Trenér Hranic Jan Hegar očekával vyrovnané utkání, což se nakonec také potvrdilo. „My jsme jednoznačně věděli, že ten zápas pro nás bude velmi těžký. Družstvo Plzně je na naší herní úrovni a v podstatě šlo o to, kdo bude méně nervózní. Dokázali jsme si sice vypracovat v průběhu prvního poločasu až pětibrankové vedení, které jsme ale v jeho závěru ztratili. Začátek druhého poločasu byl z naší strany hodně nervózní. Paradoxní je to, že se nám zápas podařilo zlomit v tom dlouhém oslabení,“ komentoval vývoj nedělního utkání hranický trenér Jan Hegar.

Plzeň si touto porážkou zkomplikovala boj o elitní šestku, před sedmým Jičínem má stále náskok jediného bodu. „Pokud se nám podaří vyhrát následující tři zápasy, ve kterých máme relativně slabší soupeře (Třeboň, Přerov a Brno, pozn. aut.), tak by se to mělo už v tabulce trochu vyjasnit. Jičín totiž naopak čekají těžké zápasy se Zubřím, Karvinou a Lovosicemi. Pokud tedy získáme nějaký náskok, tak bychom ho měli už udržet,“ přeje si Haber.

Další extraligové utkání odehrají házenkáři Plzně již v pátek, kdy od 18 hodin přivítají v Městské sportovní hale celek Třeboně.