Sportovní veřejnost se dozví jména nejlepších v kategorii jednotlivců dospělých a juniorů a také v kategorii družstev dospělých.

Při galavečeru bude vyhlášen současně i nejlepší sportovec Plzeňského kraje.

Galavečer spolupořádají Plzeňský deník, Plzeňská sportovní unie a markentingová agentura ČOK–cz.

Záštitu nad akcí převzali plzeňský primátor Martin Baxa a krajský hejtman Milan Chovanec.

Dnes předkládáme nominaci, kterou stanovil výkonný výbor Plzeňské sportovní unie (PSU) na návrh sportovních ortanizací.

Součástí večera bude i vyhlášení Sportovní hvězdy čtenářů Plzeňského deníku. Nominaci a hlasovací kupony přineseme v příštím týdnu.

Nominace na Sportovce Plzně za rok 2010, jednotlivci – dospělí:

Pavel Horváth (fotbal, FC Viktoria Plzeň). Osobnost fotbalové ligy za rok 2010 a kapitán vítěze Ondrášovka Cupu a vedoucího týmu Gambrinus ligy.

Lenka Ledvinová (vzpírání, Start VD Plzeň). Mistryně ČR pro rok 2010 v kategorii do 75 kg. Mezinárodní mistryně ČR a členka bronzového družstva v České lize žen a juniorek ve vzpírání. Mistryně ČR v hodu kladivem a účastnice ME v atletice.

Lenka Marušková (sportovní střelba, Sportovní střelecký klub Dukla Plzeň). Na MČR 2010 vystřílela dvě zlaté medaile, druhé místo obsadila ve Světovém poháru a na MS vybojovala dvě bronzové medaile.

Michal Michalík (moderní pětiboj, Pětibojařské sport. centrum v Plzni). Na olympiádách v Aténách i v Pekingu obsadil shodně 6. místo. Na MČR 2010 skončil na 4. místě, ale má dvě stříbrné medaile ze závodů družstev z ME a z armádního MS.

Josef Nikl (sportovní střelba, Sportovní střelecký klub Dukla Plzeň). V roce 2010 vybojoval na halovém ME v družstvech 2. místo a na MS jednotlivců získal dvě bronzové medaile.

Jan Šefl (plavání, Plavecký klub Slavia VŠ Plzeň). V roce 2010 na MČR získal dvě zlaté medaile, tři stříbrné a dvě bronzové.

Václav Pech & Petr Uhel (automobilové soutěže). Pětinásobní mistři ČR v automobilových soutěžích. V roce 2010 získali další titul na mezinárodním MČR ve sk. N. Stali se vicemistry mezinárodního MČR v rallye a absolutními mistry Evropy v Central v rallye.

Tomáš Vlasák (hokej, HC Plzeň 1929). Aktuálně nejlepší střelec extraligy, je i v čele tabulky kanadského bodování. Měl velký podíl na plzeňském hokejovém úspěchu v minulé sezoně a na zisku Prezidentského poháru.

Aleš Vyzrál (Taekwon-do, Taekwon-do club Narama Plzeň). V roce 2010 bral na ME všechny tři kovy. Zlato získal v kategorii za týmové boje a speciální přerážecí techniku, stříbro jednou ve sportovním boji do 85 kg a podruhé za týmové technické sestavy a bronz společně s českou seniorskou reprezentací.

Junioři:

Tomáš Knápek (judo, Judoclub Plzeň). Na MČR juniorů byl první. Na juniorských TOP turnajích skončil dvakrát třetí v závodech Evropském poháru v Bulharsku a v Maroku.

Iva Růžičková (sportovní střelba, Sportovní střelecký klub Dukla Plzeň). Na juniorském ME získala stříbrnou medaili v disciplíně vzduchová puška na 40 ran vstoje.

Monika Šmídová (volejbal, Volejbalový klub Slavia VŠ Plzeň). Nahrávačka juniorského družstva reprezentace ČR, které získalo na ME ve volejbale juniorek v Srbsku 3. místo.

Družstva – dospělí:

Družstvo lukostřelců LK Arcus Plzeň (Michal Heřman, Ondřej Kníže, Šárka Krmášková). Lukostřelecké družstvo získalo na mistrovství České republiky v terénní lukostřelbě zlaté medaile a republikový titul.

Družstvo mužů pozemního hokeje TJ Plzeň-Litice. Pozemní hokejisté TJ Plzeň–Litice dosáhli v posledních letech několikrát na medailová umístění v soutěži MČR. V uplynulém ročníku tuto vysokou výkonnost hráči přetavili až na zlaté medaile.

Ligové fotbalové mužstvo FC Viktoria Plzeň. Tým dosáhl v ročníku 2009/2010 na historický úspěch plzeňského fotbalu, když se v pohárové soutěži ČMFS stal vítězem Ondrášovka Cupu a pro Plzeň vybojoval účast v předkole Evropské ligy. V Gambrinus lize skončil na jaře pátý a po podzimu první.

Družstvo žen sportovních střelkyň – SSK Dukla Plzeň a SKP Rapid Sport Plzeň. Ze dvou plzeňských klubů složené družstvo žen získalo bronzové medaile na MS ve sportovní střelbě v disciplíně sportovní pistole na 30 + 30 ran.