Plzeňští hráči začali víkend porážkou 3:4 po samostatných stříleních v Opavě. Po první třetině sice prohrávali už 0:2, ale ve druhé patnáctiminutovce díky brankám Regnera a Kadaněho srovnali. V předposlední minutě zápasu pak poslal domácí opět do vedení Führich, o jednadvacet vteřin později ale Západočechům zajistil alespoň bod Štulc. V samostatných stříleních si pak druhý bod vybojovali domácí.

V nedělním zápase v Hodoníně Škoda dlouho sahala po vítězství. Byla střelecky o hodně aktivnější a od 15. minuty vedla díky trefě Beránka. Necelou minutu a půl před koncem ale srovnal domácí Rzesotto. Podruhé během víkendu už byli hosté v samostatných stříleních úspěšnější, o jejich výhře rozhodl Štulc.

Dobřanští asi nebudou na víkend vzpomínat rádi. Nejprve v Hodoníně prohráli vysoko 1:9, když už v první třetině dostali tři branky. Domácím se dařilo v přesilovkách, připsali si v nich čtyři zásahy, hosté se střelecky prosadili až za stavu 6:0 díky Šebovi.

Ani v Opavě to Snacku nevyšlo. Na hřišti posledního celku tabulky podlehl 0:6, zkomplikoval si tak boj o postup do play off, spíš je teď namočený do boje o záchranu. Na jedenáctou příčku znamenající účast v baráži má totiž už jen jednobodový náskok. V příštím kole čeká Plzeň a Dobřany vzájemné derby. Hraje se v sobotu 14. března od 15 hodin v Dobřanech.

Výsledky – 17. kolo: Opava – Škoda Plzeň 3:4 po sam. stříleních (2:0, 0:2, 1:1 – 1:0, branky Plzně 20. Regner, 21. Kadaně, 44. Štulc), Hodonín – Dobřany 9:1 (3:0, 4:1, 2:0, branka Dobřan 29. Šebo).

Ostatní zápasy: Vlašim – KEB Kladno 2:1, Hradec Kr. – Ústí n. L. 9:0, Letohrad – Most 3:2, Kert Park Praha – Habešovna Gladiators 0:1.

18. kolo: Hodonín – Škoda Plzeň 1:2 po sam. stříleních 1:2 (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1, branky Plzně 15. Beránek, rozh. sam. střílení Štulc), Opava – Dobřany 6:0 (2:0, 2:0, 2:0).

Ostatní zápasy: Letohrad – Ústí n. L. 9:2, Hradec Kr. – Most 4:3, Vlašim – Habešovna Gladiators 3:6, Kert Park Praha – KEB Kladno 1:3.

Pořadí: 1. Most 43, 2. KEB Kladno 34, 3. Hradec Kr. 33, 4. Plzeň 33, 5. Habešovna 30, …, 8. Letohrad 23, 9. Dobřany 20, 10. Hodonín 19, 11. Vlašim 19, 12. Opava 17.