„Potvrdilo se, že Benešov není naším oblíbeným soupeřem. V první třetině jsme byli soupeřem hlavně sami sobě a potřebovali jsme od domácích dostat facku. Od druhé třetiny jsme se vzbudili a začali předvádět hru, která je hodna naší úrovně," nechal se slyšet trenér florbalistů plzeňského FbŠ Slavie Jakub Šimek.

„Bohužel se budu opakovat, ale po fantastické první třetině jsme utkání opět neudrželi a prohráli. Každopádně na to, že proti nám stál první tým tabulky, tak hráči, hlavně v úvodu zápasu, podali chválihodný výkon. Ale především díky nekoncentrovanosti ve druhé třetině a na začátku třetí třetiny slaví vítězství soupeř," stýskal si kouč domácího Benešova Lukáš Brož. Plzeňští florbalisté podruhé v řadě vyhráli základní části Národní ligy, ale teď už se připravují na zrádné play-off, konkrétně na čtvrtfinále, ve kterém je čekají pražské Kobylisy.

SK Florbal Benešov - FbŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 5:7

Třetiny: 2:0, 2:3, 1:4. Branky a nahrávky: 4. Sklenář (Poláček), 5. Pavlíček (Balík), 23. Poláček (Sklenář), 29. Poláček (Šimek), 46. Šimek - 34. Šimeček (Jeníček), 36. Fuchs (Huleš), 40. Fuchs (Huleš), 41. Huleš (Blažek), 50. Malkus (Fuchs), 52. Mikolášek (Konrady), 53. Šimeček (Mikolášek). Rozhodčí: Hejzlar, Knězík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely: 36:34. Diváci: 24. Hala: SH Bystřice. Sestava FbŠ Slavia Fat Pipe Plzeň: Dolák, Trhlík - Mikolášek, Šimeček, Kuhajda, Blažek, Stejskal, Fuchs, Švácha, Konrady, Löffelmann, Malkus, Rapp, Jeníček, Dubský, Franc, Čížek, Huleš. Trenér: Jakub Šimek.

Fotbalisté FC Chotíkov 1932 (na snímku hráči ve žlutých dresech ze zápasu proti Švihovu) prohráli třetí přípravný zápas, tentokrát padli v Chlumčanech.
Chotíkov v přípravě zase neuspěl. Naštvaný Kučera: Špatný výkon, opět...