Plzeň zachránila remízu po uplynutí hrací doby

Plzeň – V podívanou jen pro fanoušky se silnými nervy se proměnilo sobotní první utkání nadstavbové části extraligy házenkářů mezi domácími Lovosicemi a Plzní.

14.4.2013

HK .A.S.A. Lovosice – Talent M.A.T. PlzeňFoto: Patrik Pátek

Ještě minutu před koncem zápasu prohrávali Západočeši o dvě branky, přesto se nakonec po remíze 26:26 mohli radovat ze zisku bodu.

„Velice si cením toho, že jsme to nevzdali a o výsledek jsme bojovali až do konce. To je pro mě hrozně velké pozitivum," těšilo trenéra plzeňského týmu Martin Šetlíka.

Ale od začátku. Po úvodním oťukávání platil ve 21. minutě vyrovnaný stav 9:9, ovšem koncovka prvního poločasu patřila jednoznačně házenkářům Talentu. Ti hlavně díky parádní obraně a přechodu do rychlého útoku svého soupeře jasně přehrávali a do kabin si nesli vedení 15:11.

Nástup do druhé půle hostům také vyšel. Ve 33. minutě vedli už 17:12, ale kdo si myslel, že je o vítězi rozhodnuto, ten se šeredně mýlil.

Střelecké taktovky se na straně Lovosic chopil Václav Klimt, především díky jeho brankám otočili domácí vývoj utkání a ve 46. minutě se dostali do vedení 20:18.

Kanonádu Severočechů zastavilo až střídání brankářů na straně Plzně, kdy zkušeného Radka Motlíka nahradil mladý Jan Misař.

„Vzal jsem si oddechový čas a šlo hlavně o to, abychom se dostali zpátky ve hře v postupném útoku. Všichni moc chtěli, ale zvrhlo se to v individuální akce a my jsme se museli vrátit k tomu, co jsme si řekli před zápasem. Také jsem kluky upozorňoval na přístup ke střílejícím spojkám, protože jsme dostali spoustu gólů z deseti metrů," přiznal Martin Šetlík.

Hosté potom chytli druhý dech a v 50. minutě gólem Michala Tonara vyrovnali na 21:21. Jejich převaha ale rychle skončila, poté co byl za faul vyloučen Jakub Šindelář.

Po faulu Lukáše Horkého v 55. minutě čekalo Plzeň další oslabení, navíc inkasovala z nařízené sedmičky, a když se počet hráčů na hřišti srovnal, Talent v 57. minutě prohrával o tři branky 21:24.

Po rychlé sérii tří branek platil dvě minuty před koncem zápasu stav 25:23 pro Lovosice a jejich trenér Vojtěch Srba sáhl k oddechovému času, aby své svěřence zklidnil.

Plzeň ovšem příkladně bojovala. Martin Loskot snížil na 24:25 a ani když zkušený Milan Berka zvýšil minutu před koncem utkání náskok Lovosic na dva góly (26:24), Talent nic nevzdával.

A vyplatilo se.

Michal Tonar v čase 59:20 snížil opět na rozdíl jediné branky a u míče byli domácí. Ti ale pár sekund před koncem udělali chybu v rozehrávce a se závěrečným klaksonem byl v trháku faulován plzeňský Martin Loskot.

Rozhodčí se šli ještě poradit s delegátem zápasu a ortel zněl jasně – sedmička pro Plzeň.

K její exekuci se postavil Petr Vinklehöfer a za chvilku zmizel v hloučku svých slavících spoluhráčů. Talent urval v Lovosicích zasloužený bod za remízu 26:26.

„V takhle vyrovnané tabulce bude rozhodovat každý bod, takže je pro nás tahle remíza na půdě soupeře velmi cenná. Jen doufám, že dnešní výkon potvrdíme doma proti Hranicím," vyhlíží kouč Šetlík následující utkání, které Talent odehraje v hale Slavie VŠ Plzeň už ve středu od 18 hodin.

HK .A.S.A. Lovosice – Talent M.A.T. Plzeň 26:26 (11:15). Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 2/2:2/2. Vyloučení: 1:3. Diváci: 950.

Sestava a branky Lovosic: Adamík, Šálek – Krahulík 1, Landa, Sýkora 2, Motl 1, Brecko 3, Chroustovský 1, Klimt 7, Berka 2, Škvařil 1, Jonáš 8/2, Kolomazník, Malý. Trenér: V. Srba.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Fořt 1, Holík, Klaus, Kust 4, Blecha 6, A. Strýc, Petrovský 2, Vinkelhöfer 2/2, M. Tonar 6, Loskot 1, Horký 2, Šindelář 2. Trenér: M. Šetlík.

Ostatní výsledky 1. kola nadstavbové části, skupina o 1. až 6. místo: Jičín – Zubří 29:19 (14:10), Hranice – Dukla Praha 25:25 (13:13).

14.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy FC Luganu 2:3.
1

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Skříňky do škol

Školní děti dostanou skříňky z Lidu

Vencu posadím na zadek, říká boxer Pavel Šour

Plzeň - Souboj Pejsar vs. Šour o boxerský pás mistra ČR v těžké váze profesionálů bude v prosinci.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Divadelník Budil má výročí

Plzeň – Dnes (19. října) uplyne 170 let od narození Vendelína Budila, muže, který je patronem plzeňského divadla.

SOUTĚŽ o vstupenky na Medeu

Plzeň – Velké divadlo uvede zítra od 19 hod. operu Medea v titulní roli s Ivanou Veberovou. Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky.