„O kvalitě Karviné víme, je to silný soupeř,“ prohlásil Michal Tonar, kouč Talentu Plzeň. Před vzájemným zápasem se oba celky představily v pohárové Evropě. Plzeňský Talent ve 3. kole Poháru EHF podlehl doma dánskému Holstebro 25:30. Karviná prohrála v Challengu cupu na palubovce srbského Železničaru Niš 28:30.

„Ze Srbska jsme si přivezli pár lehkých zranění, až ve středu se rozhodneme, koho případně budeme šetřit na nedělní odvetu s Niší. Šance na postup stále žije a my se o něj chceme poprat,“ uvedl na svazovém webu v pozvánce na extraligový šlágr Michal Brůna, hrající asistent karvinského kouče Marka Michaliska. Ten má dvouměsíční distanc za kritiku směrem k rozhodčím po zápase s pražskou Duklou.

„Plzeň je velmi kvalitní soupeř, který hraje rychle, ale hlavně disciplinovaně. Mají propracované útočné i obranné systémy, které dobře realizují,“ doplnil ke hře mistrovského Talentu.

Ten by měl být kompletní, i když i na plzeňských házenkářích jistě zanechal fyzické stopy nedělní pohárový zápas s dánským Holstebro.

„Máme před sebou náročný program. Důležitější než nácviky herních situacích je teď regenerace,“ pokračoval trenér plzeňského Talentu.

Ke květnové finálové bitvě už se nechtěl příliš vracet. „Jestli to chce Karviná brát jako odvetu za finále, je mi to jedno. My se poctivě připravíme jako na každý jiný,“ doplnil Tonar.

Ani v jednom z týmů nedošlo oproti minulé sezoně k výrazným změnám, a tak se dá opět čekat nelítostný boj.

„S nimi je to vždycky vyhrocené. Mají tam několik hráčů, kteří umí přihrát akci a vymodlit si pro sebe faul i tam, kde ani žádný není. Solák a Monczka jsou tím známí. Hlavně se nesmíme nechat vyprovokovat a hrát svoji hru,“ řekl za plzeňskou kabinu brankář Filip Herajt.

A je víc než zřejmé, že házenkáři Talentu si budou chtít udržet stoprocentní bilanci. „My na to nemůžeme hledět. Jedeme do Plzně urvat body. Máme jim po finále co vracet,“ potvrdil karvinský křídelník Miroslav Nedoma, že soupeř touží po doplatě.

Karviná je po nekompletních deseti kolech se 13 body až pátá, ale má oproti většině soupeřů zápas k dobru. Stejně jako Plzeň, která vede tabulku a v čele zůstane i bez ohledu na dnešní výsledek.

Ale s Karvinou jistě něchtějí házenkáři Talentu ztratit body. „Hrajeme doma, budeme mít v zádech fanoušky. A zvlášť před nimi nechceme ztrácet body,“ vzkázal trenér Tonar.