Závodit se bude celkem v sedmi kategoriích a osmi disciplínách. Muži, junioři a dorostenci se poměří v běhu na 100, 200 a 800 m, 400 m př., výšce a dálce. Stejný program kromě trati 400 m př. čeká také na ženy, juniorky a dorostenky.

Dvě disciplíny jsou vypsané také pro žákovskou kategorii. Nejmladší atleti absolvují běh na 60 metrů a štafetu na 4x 100 metrů.

„Bohužel okolnosti hrají lehce proti nám, protože na konci zimy se upřesnil termín prestižní Zlaté tretry v Ostravě, která bude dva dny po našem mítinku. Z pohledu závodníka vím, že dva dny před Zlatou tretrou bude mít sto procent jejích účastníků v tréninku i v závodech volno. Do Plzně tedy určitě nepřijede hrstka těch úplně nejlepších, kteří budou právě tam,“ litoval technický ředitel závodu Jakub Janeček.

„Přesto věřím, že se v Plzni ukáže alespoň několik účastníků letošního mistrovství světa v Dauhá a mnoho atletů na úrovni minimálně finále mistrovství České republiky,“ přeje si Janeček.

Slavnostní zahájení mítinku je na programu v 16.15 hodin, hned po něm začne hlavní program. Finále mužské stovky se poběží v 17.30 hodin a ženy si to o vítězství rozdají o deset minut dříve. Slavnostní ukončení mítinku je naplánováno na 18.50 hodin.