V dohrávkách 8. kola vyhrála Plzeň na hřišti pražského Kova 4:0, Dobřany si z Kladna přivezly dobakl 1:12.

Obhájce titulu nasměrovala k vysokému vítězství už čtrnáctá vteřina, kdy se ujal vedení. „Můžu akorát pogratulovat soupeři k vítězství. Vyhrál zaslouženě, mezi týmy byl velký rozdíl,“ hodnotil kouč hostů Zdeněk Pata.

Právě rychlý gól už byl podle něj rozhodující. „Kladno tím získalo sebedůvěru, prokázalo svoje kvality. My jsme se sice trochu do hry dostali ve druhé třetině, snížili jsme, ale soupeř věděl, co má hrát, a prakticky okamžitě na to odpověděl čtvrtou brankou. Z naší strany to byl, dá se říct, trapný výkon,“ doplnil trenér posledního celku tabulky.

To Plzeň přijela z Prahy s lepší náladou. Západočeši šli do vedení v 7. minutě, když Kadaně využil přesilovku, vítězství ale potvrdili až ve třetí třetině. Výhrou 4:0 splnili svůj předzápasový plán – plný bodový zisk. „Pokud jsme hráli v pěti, měli jsme jasně navrch, ale od poloviny první třetiny jsme hráli hodně ve čtyřech, takže v těch chvílích to bylo vyrovnané,“ uvedl trenér Škody Rostislav Kurfürst.

„Ve třetí třetině jsme už měli nějaké přesilovky i my nebo se hrálo pět na pět a ukázala se naše převaha. Můžeme být spokojeni s vítězstvím i s výkonem. Na těžkém terénu nám navíc nepřibyli žádní zranění,“ pochvaloval si plzeňský kouč.

Jeho tým tak navýšil svůj náskok na prvním místě už na pět bodů. O nadcházejícím víkendu ho čeká v sobotu od 17 hodin domácí utkání s Vlašimí, v neděli od 14.30 se střetne s pražským Kert Parkem. Dobřany hrají také doma se stejnými soupeři, v sobotu od 16 hodin s Kert Parkem, v neděli od 12 s Vlašimí.

TJ HBC KEB Kladno – TJ Snack Dobřany 12:1 (3:0, 4:1, 5:0, branka Dobřan 25. Ceperko), TJ Kovo Praha – HBC Škoda Plzeň 0:4 (0:1, 0:0, 0:3, branky: 7. Kadaně, 35. Štulc, 36. J. Kejř, 40. Kavalír).

Pořadí: 1. Plzeň 22, 2. Kladno 17, 3. Most 17, …, 10. Karviná 8, 11. Letohrad 7, 12. Dobřany 6.