Souboj dvou nejhorších týmů dohrávky druhého kola Superligy malého fotbalu vyzněl lépe pro fotbalisty Příbrami.

Plzeňané prohrávali po osmnácti minutách hry ve středu Čech o dvě branky a do konce duelu již nedokázali náskok soupeře zlikvidovat. Jiskřičku naděje vykřesali postupně Nemček a Koc, ale Příbramští vždy rychle našli odpověď na plzeňské snížení.

„Rozhodla první půle, kdy jsme domácím darovali jeden až dva zbytečné góly. Ve druhé části jsme už hráli lépe. Ani nevím, zda Příbram povolila nebo jsme se zlepšili. Nepouštěli jsme je tolik do šancí a taky jsme si některé vytvářeli,“ líčil Hajžman, který chytal první duel v sezoně.

Po porážce navíc skončil jako trenér plzeňského týmu Stanislav Kocour, jenž přebírá roli vedoucího mužstva. Žezlo nad celkem Plzně převzal nový kouč Tomáš Bochníček, který ho povede již v neděli od 11 hodin do utkání s Olomoucí.

„Malému fotbalu je potřeba věnovat čas ze strany hráčů. Přijít na hřiště bez tréninku je hrozně těžké, což se ukazuje v zápasech. Je třeba změnit přístup. Standa říkal, že potřebuje někoho k ruce, takže bude dobře, že se práce rozprostře na víc lidí. Tomáš má chuť a věřím, že to nějakým způsobem bude fungovat líp. Něco se změní a uvidíme,“ dodal gólman Hajžman.

Příbram - Plzeň 4:2

Poločas: 3:1. Branky a nahrávky: 12. Tošovský, 18. Dražan (Čížek), 30. Tošovský, 45. Štochl (Drašnar) – 23. Nemček (Vitouš), 42. Koc (Souček). ŽK: Čížek, Drašnar – Koc. ČK: 48. Drašnar – 48. Koc. Diváci: 20.

Sestava Plzně: Hajžman – Mižár, Loukota, Souček, Vitouš, Sušánka, Habr, Fiala, Koc, Nemček, Kocour.