Dopravní omezení během Půlmaratonu Plzeňského kraje najdete ZDE

Už po deváté se v sobotu 27. dubna uskuteční Půlmaraton Plzeňského kraje, zázemí bude tradičně v areálu Škodaland v Plzni, kde je také v 10 hodin start hlavního závodu. Následovat budou ty vedlejší. „Na běžce čeká náročná trať, která vede z areálu Škodalandu přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k vodní nádrži České údolí,“ uvedli pořadatelé půlmaratonu v tiskové zprávě.

Pro ty, kteří nemají dostatečně natrénováno na celý půlmaraton připravili organizátoři kratší tratě Krajskou desítku, Krajskou pětku, Týmový běh a Daikin dětské běhy. Každý běžec v cíli dostane originální pamětní kovovou medaili, dětští účastníci navíc malou pozornost. „Ti nejlepší z kluků a holek v každé kategorii se mohou těšit na krásné ceny od Plzeňského kraje a partnerů závodu,“ lákají pořadatelé mladé závodníky k účasti.

Připravený je také bohatý doprovodný program i občerstvení. Organizátoři připravili i vystoupení oblíbené plzeňské skupiny Semtex. Děti se mohou vydovádět na obří překážkové krokodýlí dráze a chybět nebude ani vysoká horolezecká stěna, malování na obličej a nafukovací hrad. Představí se složky Integrovaného záchranného systému.

Také letos při Půlmaratonu Plzeňského kraje podpoří účastníci dobrou věc. Ve spolupráci s Diakonií Západ v rámci projektu Voda pomáhá přispěje Plzeňský kraj na prázdninové pobyty dětí z náhradní rodinné péče. Přispět ale může kdokoli tak, že si zakoupí lahev vody přímo na stánku Diakonie Západ. Během mítinku se představí znovu také nezisková organizace Cesta za snem. Návštěvníci budou mít příležitost si na speciálních trenažerech vyzkoušet, jak sportují hendikepovaní lidé.

Novinkou doprovodného programu je spolupráce s Krašovská Aktivity centrum Plzeň, která si připravila pro děti i dospělé několik sportovních stanovišť.