HBC ALPIQ Kladno – HBC Plzeň 3:2 ss (1:1,0:0,1:1)

V repríze loňského finále Kladno dvakrát vedlo, ale Plzeň vždy během půlminuty srovnala. Nejprve se krátce po sobě prosadili Příhoda a Kadaně, ve třetí třetině odpověděl na trefu Tomáše Rejhtara důrazný Benedikt. O druhém bodu domácích rozhodl až v samostatných stříleních Rejthar.

Plzeň po osmi tříbodových vítězstvích brala „jen“ bod. „Byl to ale hodně dobrý zápas a remíza je asi spravedlivá. Bohužel jsme tak, jak je na Kladně zvykem, dohrávali opět v oslabení, poslední půl minutu ve třech. I proto jsem s bodem spokojený a klukům musím poděkovat,“ řekl k utkání na hřišti úřadujícího mistra kouč Plzně Rostislav Kurfürst.

Branky a nahrávky: 6:36 Příhoda, 37:38 T. Rejthar (Honický), rozh. sam. stř. T. Rejthar – 7:10 Kadaně, 38:06 Benedikt (Ondřej Kejř). Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 8:9, navíc Beránek, Edl (oba Plzeň) 10 OT, Kadaně (Plzeň) 10 OT + TH. Využití: 1:0, oslabení: 0:0. Diváků: 105.

Kert Park Praha – TJ Snack Dobřany 7:2 (3:1,2:0,2:1)

Ráz utkání byl stanoven již v samém úvodu. Domácí šli do vedení již v 1. minutě a po dalších dvou slepených gólech měli už tříbrankový náskok. Dobřany sice v závěru první třetiny snížily, ale ve druhé části hry přidali Pražané dva rychlé góly a bylo hotovo.

„Kert hrál výborně a rozhodl jeho povedený začátek, tříbranková ztráta by asi zamávala s každým týmem. Našemu celku nemůžu upřít bojovnost, ale bohužel jsme po dvou vynucených změnách v sestavě nedokázali navázat na náš předchozí výkon proti Plzni,“ uvedl po jedenácté porážce v sezoně dobřanský trenér Václav Šlehofer.

Branky a nahrávky: 0:49 Kruček (Toula), 7:00 Kuna (Kruček), 9:14 Hradecký, 27:39 Lívanec (Sikora), 29:37 Plzák M. (Matoušek), 36:41 Matoušek (Kruček) PP, 39:19 Lívanec SH – 14:59 Valenta, 34:45 Čeperko (Zrna) PP. Rozhodčí: Pavlovec, Úlehla. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1, oslabení: 1:0. Diváků: 22.

Ostatní výsledky 12. kola: Vlašim – Ústí n. Labem 1:2 ss (0:0,1:0,0:1), Pardubice – Pento Most 3:6 (1:4,1:0,1:2), Karviná – Hradec Kr. 2:3 (0:2,0:1,2:0), Třinec – Letohrad 2:0 (0:0,2:0,0:0). Předehrávky 13. kola: Třinec – Hradec Kr. 2:7 (1:2,1:3,0:2), Karviná – Letohrad 2:4 (0:0,1:3,1:1).