Fanoušci thajského boxu, kickboxu a boxu se již zítra konečně dočkají. Stanou se totiž svědky velkolepých zápasů elitních českých i světových profesionálních bojovníků. Za posledních pět let se na Souboj Titánů přišlo podívat téměř 18 tisíc diváků. I letos se dá očekávat zcela zaplněná hala na Slovanech.

Předzápasy začnou již od 18 hodin, od sedmé hodiny večerní poběží hlavní program. Diváci uvidí celkem deset soubojů. Těšit se mohou například na světového šampiona a legendu v muaythai Jiřího Žáka, atraktivní bude také boj dle pravidel K1 mezi Stevenem Krtem a bývalým profesionálním hokejistou Michalem Dvořákem.

„Vždy, když byl na ledě nějaký konflikt, tak jsem chtěl chránit spoluhráče. Navíc jsem dlouhou dobu velký fanoušek Souboje Titánů, ale hokejová smlouva mi nedovolila zde startovat," vysvětluje Michal Dvořák, proč se rozhodl účastnit této akce. „Být mezi takovými borci je pro mě zčásti splněný sen. Výtěžek ze zápasu hodlám věnovat pro děti v nemocnici," dodává Dvořák.

Program soubojůBox: Jakub Korbel vs. Miloš Bartl, Pavel Šour vs. Jakub Dittrich.
Muaythai: Vít Vokoun vs. Pavel Pupena, Josef Talafous vs. Magnus Andersson (Švédsko), Alexandra Jursová vs. Therese Gunnarssonová (Švédsko), Jiří Žák vs. Marin Čarapina (Chorvatsko).
K1: Michal Dvořák vs. Steven Krt, Luboš Raušer vs. Michal Janáček, Jan Tůma vs. Petar Jaman (Chorvatsko), Jiří Štádler vs. Karel Nečesánek.

Pro jeho soupeře Stevena Krta to rovněž bude premiérová účast na Souboji Titánů. „Je to pro mě velká výzva," říká člen kickboxerského týmu z Brna, jehož k zápasení přivedla barová rvačka.

Několikanásobný světový šampion Jiří Žák se mezi provazy střetne s Chorvatem Marinem Čarapinou. „Hned jak jsem se dozvěděl, že s ním budu bojovat, jsem si o něm našel informace. Je vyšší než já a má obrácený gard, na což jsem se musel speciálně připravit," uznává Žák.

„Souboj Titánů je pro mě velkou událostí. Vždy, když mě sem pozvou, tak mám radost. Atmosféra bývá během zápasů perfektní, užívám si to tu. Celkově tuto událost řadím hodně vysoko," nechal se slyšet Jiří Žák.

Na Slovanech bude k vidění i ženský souboj. V muaythai se totiž utkají Alexandra Jursová se Švédkou Theresou Gunnarssonovou.