Po loňském titulu osmnáctky dosáhla mládež futsalového Indossu Plzeň dalšího úspěchu. Stříbro na za závěrečném turnaji mistrovstí republiky v Brně vybojovala tentokrát plzeňská šestnáctka.

Do závěrečného turnaje vstoupil Indoss semifinálovým duelem proti domácímu Tangu. Západočeši vedli už 2:0, Brno ale i díky gólu v závěrečných sekundách srovnalo.

Po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu pokutové kopy. „V těch se vyznamenal náš gólman Hebík, který zlikvidoval všechny pokusy domácích,“ vyzdvihl brankáře trenér Indossu Jan Lendel.

Ve finále po rychlých dvou gólech Chrudimi Indoss hru srovnal, ale náskok soupeř dokázal už jen snížit. „Musím klukům poděkovat, odvedli maximum. Kdybychom byli kompletní, mohli jsme pomýšlet i na titul. Ale druhé místo je také skvělé,“ byl spokojený Lendel.

Finálové klání v Brně se konalo ve výborné atmosféře. „V pátek hrálo áčko a přišlo tisíc lidí, atmosféra byla opravdu bouřlivá. Na naše semifinále byly tak tři stovky. Kluci na něco takového nejsou zvyklí, a když na penalty porazili domácí tým, byla euforie o to větší. Na závěr pak přišlo přes pět stovek lidí. Turnaj byl skvěle zvládnutý i po organizační stránce,“ pochvaloval si trenér Indossu.

Zdeněk Q. Sequens

Z výsledků

Závěrečný turnaj mistrovství republiky do 16 let v Brně
Semifinále: Tango Brno – SK Indoss Plzeň 2:3 na pen. (branky Indossu: T. Mudra, Vnuk, pokutové kopy proměnili: T. Mudra, Vaňous, Vnuk).
Finále: Chrudim – Indoss Plzeň 4:2 (za Indoss Kasýk, vlastní).