Hanáci ještě po třetí čtvrtině zápasu prohrávali na palubovce Městské hale v Plzni 55:61, ale velkou bojovností zvrátili v závěrečné dějství duelu skóre ve svůj prospěch a vyhráli na západě Čech 86:79.

Moravané už v první čtvrtině naznačili, že do Plzně nepřijeli s poraženeckou náladou. Naopak. První část hry vyhráli 24:16 a dvoubodový náskok (47:45) si udrželi i po polovině zápasu.

Až ve třetí čtvrtině se domácí basketbalisté probudili, zlepšili pohyb i střelbu, vytvořili si šestibodový náskok a zdálo se, že zápas dovedou do vítězného konce. Jenže bojovný tým Olomouce velkou vůlí po vítězství dokázal otočit skóre a z Plzně si odvezl překvapivé vítězství.

„Naše hra proti i byla příliš profesorská. Navíc se nám nedařila střelba. V sobotu proti Zlínu jsme ještě dokázali bojovností dovést zápas do vítězného konce, ale proti Olomouci se nám to už nepodařilo,“ konstatoval asistent trenéra a předseda klubu Basket Západ Pavel Froněk.

„Měli jsme problémy s pohyblivou zónovou obranou soupeře a také nám už v závěru zápasu docházely síly. Oba zápasy jsme odehráli prakticky v osmi lidech,“ komentoval Froněk poslední letošní vystoupení týmu Basket Západ v první lize.

Basket Západ - Univerzita Palackého Olomouc 79:86 (16:24, 45:47, 61:55).
Nejvíce bodů: Modr 21/3, Kovanda 19, Kubizňák 14/2, Palatinus 11 – Dokoupil 21/2, Helekal 17.