Vsobotním utkání 15. kola extraligy zvítězili na hřišti obhájce posledních dvou titulů 3:2. Škoda Plzeň ukončila podzimní část nejvyšší soutěže vMostě, kde prohrála těsně 3:4.

O výhře Dobřan rozhodly pouhé dvě minuty vprvní třetině. Na konci jedenácté minuty se prosadil nejlepší střelec Snacku Adam Roušal a ve třinácté zvyšoval stejný hráč už na 3:0. Mezitím se trefil ještě Tomáš Hajna. Domácí pak sice snížili na rozdíl jediného gólu, ale Dobřany cenné vítězství uhájily.

Plzeňská Škoda vMostě dvakrát dotáhla jednobrankové vedení domácích. Ve třetí třetině šla po brance Lendla dokonce do vedení, ale mostecký Štyvar dvěma brankami dokonal svůj hattrick a otočil výsledek ve prospěch svého týmu. Lídr tabulky tak vrátil Západočechům porážku zplzeňské haly, zatím jedinou vdosavadním průběhu soutěže.

Výsledky

Pento Most – HBC Škoda Plzeň 4:3 (1:1, 1:1, 2:1, branky hostů 11. Chowaniec, 23. Balíček, 31. Lendl)
Habešovna Gladiators – Snack Dobřany 2:3 (0:3, 1:0, 1:0, branky hostů 11. a 13. Roušal, 12. Hajna)