Do závodu šel s pětibodovým náskokem na Matěje Kůse. Plzeňanovi v barvách pražského Olympu Praha se však včera nedařilo a nakonec skončil celkově třetí. V dodatkové jízdě o stříbro totiž nestačil na Martina Vaculíka.

„Jsou to super pocity, obhajoba je totiž vždycky těžká,“ řekl hned po závodě čerstvý mistr republiky. O titulu rozhodl ve své třetí jízdě, kdy skončil druhý za Vaculíkem. „Věděl jsem, že mi stačí bod. Snažil jsem se dobře odstartovat a jet na jistotu, abych ho získal a byl před poslední jízdou v klidu. To se povedlo,“ popsal Šitera rozhodující okamžiky.

Úspěšný byl také další jezdec domácího klubu Michael Hádek. V tříčlenné rozjížďce o třetí místo sice dojel poslední a skončil proto pátý, ale v celkové klasifikaci se při absenci zraněného Adama Vandírka posunul na konečné čtvrté místo.

Plzeň měla na startu ještě dva závodníky. Jan Holub obsadil dvanáctou pozici a Tomáš Opatrný byl při své premiéře poslední.

Výsledky – 4. závod MČR juniorů: 1. Vaculík (Slaný) 15 b., 2. Šitera (Plzeň) 14, 3. Kůs 12, 4. Gavenda (oba Olymp Praha) 12, 5. M. Hádek12, …12. Holub 3, 15. Opatrný (všichni Plzeň) 0.

Konečné pořadí: 1. Šitera 57, 2. Vaculík 50, 3. Kůs 50, 4. M. Hádek 42, …13. Holub, 23. Opatrný.