Maďarský Miskolc vstoupil do polské druhé ligy v roce 2005. Pro letošní polskou ligu udržoval klub svou sestavu v tajnosti do poslední chvíle a figurují v ní hned dva čeští závodníci. Martin Gavenda strávil v maďarském týmu větší část své kariéry, zatímco Filip Šitera se k ukrajinské hranici přesouvá z Lublinu a v maďarských barvách nastoupí poprvé.

„K dohodě došlo před čtrnácti dny,“ řekl jezdec Martin Gavenda, jenž za Miskolc prvně nastoupil v létě 2006 a kromě účasti pražské Markéty v roce 2007 strávil v Miskolci všechny sezony kromě loňské, kdy ho Maďaři vyšplouchli.

„Byla to rychlovka během dvou dnů. Jsem rád, že jsem zpátky doma. Znám to tam už za ty roky, lidi jsou fajn, sice si s nima moc nepokecám, ale třeba se něco přiučím,“ dodává Gavenda.

Rychlé jednání ocenil i Filip Šitera. „Ozvali se a dohodli jsme se rychle,“ svěřil se. „Dráha se mi tam líbí.“

Miskolc se chystá znovu čeřit vodu v polských soutěžích. Po sestupu v loňské sezoně budou Maďaři startovat až ve třetí nejvyšší polské soutěži. V tomto roce bude sestava značně obměněná. Na soupisce nefigurují ani József Tabaka, ani Norbert Magosi, kteří se upsali jiným klubům. Místo se tak našlo pro české borce.