Domácí, kteří drží sérii tří vítězství a jsou o bod třetí za Slaným a Pardubicemi, nastoupí s Filipem Šiterou, Zdeňkem Simotou, Andrzejem Huszczou a Danielem Jeleniewskim, připraveni budou Michael Hádek a Jan Holub.

Filip Šitera nastoupí na Borech tři dny poté, co jedenácti body přispěl k zisku bronzu na mistrovství světa juniorských družstev. „Je to veliký úspěch, vždyť ve finále nebyli například Švédové nebo Dánové. V jednu chvíli jsme byli dva body od zlata, ale závěr nám nevyšel,“ vrátil se k šampionátu v německém Abensbergu.

Zároveň už ale myslel na dnešní závod. „S naším vyrovnaným týmem máme velkou šanci na titul,“ myslí Šitera na další úspěch.

Bronz v Německu získal také Matěj Kůs. Osmnáctiletý Plzeňan ale na Borech startovat nebude. Pražský Olymp, za který v extralize jezdí, má totiž volno. „Určitě se ale přijdu podívat. Bronz v Německu je super, sám jsem byl překvapen, jak mi to jezdilo,“ řekl mladý závodník. V Německu totiž i s poraněným kolenem vyválčil devět bodů, druhý nejvyšší počet v českém týmu.