Zbyněk Cajthaml a Milan Čižnár jsou z Karlových Varů, Martin Cibula z Plzně. Ten zároveň, stejně jako Milan Bouška z Prahy, obléká současně dres fotbalového týmu Sokola Manětín v přeboru Plzeňského kraje.

Nominaci doplňují chrudimský futsalista Radek Mikan a pražský právník Bronislav Šerák.

A aby toho nebylo málo, k tréninkům si reprezentanti vybrali Plzeň. Konkrétně hřiště na plážový fotbal neboli beach〜soccer v areálu Rapidu Plzeň na Lopatárně.

„Plzeň jsme zvolili úmyslně. Obě části týmu, chebská i pražská, to mají do Plzně zhruba stejně daleko. Navíc na Rapidu je zbrusu nové hřištěm, je tu i osvětlení, takže se tu dá trénovat i v pozdních večerních hodinách. Ideální podmínky,“ říká kouč národního týmu Oldřich Prohl.

V Plzni se reprezentanti scházejí dvakrát v týdnu, v úterý i ve čtvrtek. Sehráli tu i dva přípravné zápasy, oba s účastníky krajského přeboru. Rapid Plzeň porazili 7:2 a před dvěma dny remizovali 7:7 s týmem SK Petřín, za který hrají fotbalisté SK ZČE Plzeň, posílení o dva hráče třetiligové juniorky Viktorie Plzeň Michala Veselého a Karla Řezáče. V týmu reprezentantů si zahrál i internacionál a nyní fotbalový skaut Petr Vlček. Česká reprezentace v plážovém fotbale působí druhou sezonu. Na přelomu června a července ji čeká v Řecku kvalifikace o účast v Evropské lize.

„Ze čtyř tříčlenných skupin postupují vždy jen vítězové. Los si s námi trochu zažertoval, když v prvním utkání se střetneme s jedním z nejsilnějších evropských týmů, Ukrajinou. Druhým naším soupeřem v Řecku bude Německo,“ vysvětluje Prohl.

Poslední prověrkou před odletem do Řecka bude pro reprezentanty víkendový turnaj v Plzni, který je součástí Beachsoccerové tour 2007. Po oba dny bude v areálu Rapidu bojovat o prvenství celkem dvanáct týmů.