Mistryně ČR na 100 metrů znak ze zimního šampionátu získala roční stipendium na studium psychologie.

„Budu tam i trénovat a závodit. V Americe mají soutěže na divize, jsem v divizi číslo jedna. Objíždí se závody s tím, že hájíme barvy své školy a soupeříme s dalšími univerzitami,“ řekla Zekuciová, členka Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje.

Nevylučujete, že zůstanetev Americe déle než rok?

Nevylučuji. Stipendium jsem dostala na rok a pak se uvidí, jestli budu dál studovat tam, zda dostanu další stipendium a jestli mně to v Americe bude vyhovovat.

V jakém městě univerzita sídlí?

V Dentonu.

Co očekáváte od amerického plavání a tréninků?

Očekávám, že se zlepším, protože v Americe mají o hodně lepší podmínky než v Čechách. Mají různé plavecké vychytávky, různé závaží. Plavání je tam hodně financované. Hlavně bych chtěla zkusit něco nového.

Jak jste dostala k zahraničnímu studiu?

Pomáhala mi agentura na stipendia. Chtěla jsem dál studovat a zároveň sportovat, ale v Česku to jde docela špatně, pokud chcete na nějaké úrovni studovat a dobře plavat. Proto jsem přemýšlela o možnostech a napadla mě Amerika, kde k tomu mají perfektní podmínky.

Stipendium jste si vyřídila před koronavirovou krizí?

Ano.

Máte informace, jestli začne nový školní rok?

Nemám. Zatím jsem podepsala smlouvu a další kroky se budou odvíjet podle koronavirové situace.

Co nyní studujete?

Jsem ve 4. ročníku na sportovním gymnáziu. V červnu budu maturovat.

Jak trénujete v období pandemie koronaviru?

Bazén je už otevřený, takže jednou denně se snažíme plavat. Jinak jsme dostali kondiční plán, který plníme. Snažíme se tedy sportovat doma, běhat, jezdit na kole, dělat kruhové tréninky. Většinou posilovat vlastní vahou.

Chybí vám plavecké závody?

Hodně. Je škoda, že se to všechno zrušilo a zkomplikovalo.