„Širokou sportovní veřejnost jistě čeká zajímavá podívaná. Závody družstev jsou velice specifické, můžeme se těšit na různé týmové rituály a pokřiky, které mají závodníci často okoukány z kolektivních sportů,“ láká diváky do hlediště v prostorách bazénu hlavní organizátor šampionátu a předseda PK Slavia VŠ Plzeň Jan Jezbera.

Vstup je po oba dny zdarma, v souvislosti se závody bude bazén na Slovanech pro veřejnost uzavřen od sobotní 14. do nedělní 14. hodiny.

Tým mužů Slavie VŠ Plzeň postoupil do finále ze třetího místa, a bude mu tedy patřit třetí dráha. „Favoritem na titul je sice Kometa Brno, ale proč bychom nemohli o zlato bojovat také my. Je to sport a může se stát cokoliv,“ uvědomuje si Jezbera.

Ženy plzeňské Slavie VŠ, které se představí v první dráze, proklouzly do bojů o medaile ze sedmého místa a zisk cenného kovu by byl spíše velkým překvapením.

Slavnostní zahájení šampionátu proběhne v sobotu v 15.55 hodin a závodit se bude do 18.30 hodin. Nedělní program začne v 9 hodin a slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v 11.40 hodin.

Složení finále

Muži: Kometa Brno, KPS Ostrava, Slavia VŠ Plzeň, JPK Axis Jihlava, Motorlet Praha, KPS Kladno, PK Zlín, USK Praha.

Ženy: KPS Ostrava, Kometa Brno, PK Zlín, Bohemians Praha, Lokomotiva Trutnov, Motorlet Praha, Slavia VŠ Plzeň, JPK Axis Jihlava.

Pozn.: Družstva jsou seřazena podle umístění v semifinále.