O prvenství v memoriálu Bohumila Svobody bojovalo v tělocvičně Startu VD Plzeň v Květné ulici na Slovanech deset mužstev z České republiky, Slovenska a Německa, která byla rozdělena do dvou skupin po pěti. Celky na prvním a druhém místě postoupily do čtyřčlenné finálové skupiny, kde se utkaly systémem každý s každým. Ze skupiny A se do finále kvalifikovaly týmy Ehrenbergu I a Nordhausenu, ze skupiny B domácí celek Start VD Plzeň I a ŠKC Kolárovo.

V předposledním zápase finálové skupiny na sebe narazily dva dosud neporažené celky, Start VD Plzeň I a SV Blau-Gelb Ehrenberg. Domácí dvojice, která letos skončila ve druhé české nejvyšší soutěži na druhém místě, dokázala držela krok s favorizovaným soupeřem jen v prvním poločase. Potom se naplno prosadil německý pár a utkání vyhrál o tři branky.

„Po pauze se projevila větší zkušenost i trénovanost soupeře, který skončil na druhém místě bundesligy a patří ke světové špičce. Proti perfektně připravenému soupeři nám v závěru zápasu chyběly síly,“ přiznal po utkání Hynek Štěrba, který ale byl s druhým místem v turnaji spokojen. „Naším cílem bylo skončit do třetího místa a my si ještě o jednu příčku polepšili. V každém případě zahrát si proti tak silným týmům je pro nás obrovská zkušenost,“ dodal Štěrba.

Plzeňanům patří druhé místo zaslouženě, ve finálové skupin oplatili svému největšímu soupeři ŠKC Kolárovo porážku 3:5 ze základní skupiny a slovenské reprezentanty zdolali 7:3. Třetí místo tak získal slovenský celek, ve kterém Roberta Rizmana doplnil těsně před turnajem Robert Loskot, jenž nahradil nemocného Dalibora Roznika.

„Defenzivní schopnosti Dalibora Roznika nám chyběly, já i Robert Loskot jsme útočníci. V kompletním složení jsme nejspíš mohli pomýšlet na lepší příčku než je třetí místo. Turnaj byl ale jinak velmi dobře připravený a měl solidní sportovní úroveň,“ pochválil pořadatele slovenský reprezentant Robert Rizman.

Spokojen byl i Václav Bohatý z pořádajícího Startu VD Plzeň. „I přes to že se na poslední chvíli z turnaje odhlásily extraligový tým Favoritu Brno a druholigový Zlín, podařilo se nám doplnit počet účastníků na deset. Máme radost nejen z druhého místa naší nejlepší dvojice, ale také ze skutečnosti, že fanoušci mohli vidět velmi kvalitní kolovou,“ uvedl zástupce pořádajícího Startu VD Plzeň, který postavil do turnaje tři dvojice.

Kromě Hynka Štěrby s Ondřejem Kydlíčkem se na palubovce tělocvičny na Slovanech představil ještě pár bratranců Jan Bohatý, Lukáš Bohatý a dvojice Jiří Bohatý a Pavel Kydlíček.

Výsledky 38. ročníku memoriálu Bohumila Svobody v kolové - pořadí ve skupině A: 1. Ehrenberg I 12 bodů, 2. Nodrhausen 9, 3. Praha-Pankrác 6, 4. Liberec 3, 5. Start VD Plzeň II. Skupina B: 1. ŠKC Kolárovo 10, 2. Start VD Plzeň I 9, 3. Start VD Plzeň III 7, 4, Lawo 3, 5. Ehrenberg II 0. Finálová skupina: Ehrenberg I – ŠKC Kolárovo 9:2, Nordhausen – Start VD Plzeň I 2:3, Ehreberg I – Nordhausen 7:2, ŠKC Kolárovo – Start VD Plzeň I 3:7, Ehrenberg I – Start VD Plzeň I 7:4, ŠKC Kolárovo – Nordhausen 9:5.

Pořadí: 1. SV Blau-Gelb Ehrenberg 9, 2. Start VD Plzeň I 6, 3. ŠKC Kolárovo 3, 4. Nordhausen.