Pokud Režnický dostane šanci hrát proti Rakousku, bude to pro něj premiérový zápas za reprezentaci mužů. „Cílem a snem každého je zahrát si alespoň jednou za národní tým. Těším se, ale mám i obavy, protože mě čeká něco dosud nepoznaného. Pokud mě trenér nominuje na zápas, tak to bude skvělé,“ řekl Deníku telefonicky z Brna Daniel Režnický.

"V Brně jsem jako náhradník, takže sestava na Rakousko asi bude koncipována tak, aby herní prostor dostali hráči, kteří tvoří osu mužstva. Uvidíme, jestli si zahrajeme i my, kteří jsme na reprezentačním srazu nově," dodal házenkář Talentu.

Třiadvacetiletý pivot Plzně byl na reprezentační soustředění nominován dodatečně kvůli zranění Užeka či Petrovského. Trenér Rastislav Trtík má v Brně k dispozici čtyři pivoty. „V neděli v půl desáté dopoledne jsem se dozvěděl o nominaci a v jednu hodinu jsme s Karlem Šmídem odjížděli do Brna. Pro mě je obrovská čest a zkušenost tady být, takže soustředění hodnotím kladně,“ uvedl Režnický.

Na klubové úrovni se s rakouským mužstvem ještě neutkal, ale v mládežnických reprezentacích se s našimi jižními sousedy několikrát střetl. "Odehráli jsme s nimi i mládežnické finále mistrovství Evropy skupiny B, které jsme zvládli," vybavil si odchovanec Dukly Praha, který třetí sezonu hraje za Talent Plzeň.

Rakousko má podle Režnického v týmu spoustu individualit, například Nikolu Bilyka z THW Kiel. "Další je Lukas Hutecek, který také hraje německou bundesligu. Rakušané mají dobrý tým a čeká nás velmi dobrá prověrka," je přesvědčen Daniel Režnický.

Probíhající kemp reprezentace v Brně je jedním z posledních před lednovým mistrovstvím Evropy. Jak vidí plzeňský pivot své šance na nominaci na evropský šampionát? "Snažím se být realista. Na postu pivota je obrovská konkurence, v reprezentaci jsou kluci, kteří mají dlouholeté zkušenosti ze zahraničních klubů. Samozřejmě že bych byl rád, pokud by nominace vyšla, nicméně jsem vděčný už za šanci, kterou jsem dostal teď a snažím si z toho vzít co nejvíc," uzavřel Daniel Režnický.