Pořadatelé z Pilsenman Clubu připravili pro zájemce dva závody – kvadriatlon a triatlon. Start obou závodů ja na pláži Velkého boleveckého rybníka, zázemí závodu a další disciplíny budou mít centrum na louce U sv. Jiří v Doubravce.

Triatlon je závodem vhodným pro sportovce všech věkových kategorií i výkonnosti, skládá se z plavání, jízdy na horském kole a běhu. Soutěžit lze v kategorii jednotlivců nebo tříčlenných týmů, všichni členové týmu musí absolvovat celou trať.
Trať triatlonu: plavání 600 m, přeběh 2,4 km, horské kolo 14 km, běh 2 km.

Mnohem náročnější a divácky velmi atraktivní bude závod v kvadriatlonu, který se skládá z plavání, jízdy na kajaku či kanoi, cyklistiky a běhu. Závodníci si na těžkých tratích v okolí Plzně mnohdy sáhnou až na dno svých sil.
„Nejrychlejší borci se k závěrečnému brodu přes Berounku a tím také do cíle závodu dostanou zhruba po pěti hodinách na trati, ale potlesk a uznání si zaslouží každý sportovec, který náročný závod zvládne,“ říká ředitel závodu Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu.

Trať kvadriatlonu: plavání (muži 1200 m, ženy 600 m), přeběh 2,4 km, kajak (kanoe) muži 9 km, ženy 6 km, horské kolo muži 46 km, ženy 39 km, běh muži 14 km, ženy 7 km.

Kompletní informace o závodu, popis všech tratí včetně map lze získat na www.pilsenman.cz.

Časový program – 9.00: výklad tratí, 9.20: přesun závodníků na start, 10.00: start kvadriatlonu i triatlonu (Bolevecký rybník), 10.00: dětský duatlon, 12.30: vyhlášení výsledků triatlonu, cca 14.30: dojezd vítěze kvadriatlonu, 18.00: vyhlášení výsledků kvadriatlonu (vše U sv. Jiří).

Petr Kadlec
Nedalo se čekat, že Korejce přejedeme, říkal obránce Kadlec