Hlavní zázemí bude pro sportovce připraveno na louce u sv. Jiří v Plzni-Doubravce. Na start závodu, který se však odehraje v 10 hodin na pláži Velkého boleveckého rybníka, je nyní přihlášeno přes 100 závodníků.

Méně náročný závodv triatlonu Pilsenman Easy tvoří plavání, cyklistika a běh. Opět bude možné soutěžit ve tříčlenných týmech. Všichni členové absolvují celou trať a tím vznikne týmový výsledek, závodníci budou hodnoceni i v soutěži jednotlivců.

Náročnějším závodem je kvadriatlon Pilsenman, který zahrnuje plavání, jízdu na kajaku/kanoi, jízdu na horském kole a běh. Závodníci si na těžkých tratích v okolí Plzně sáhnou až na dno svých sil. Závod je možné absolvovat v kategorii jednotlivců nebo dvojic.

„Nejrychlejší borci se dostanou do cíle zhruba po pěti hodinách, ale potlesk a uznání si zaslouží každý sportovec, který náročný závod zvládne,“ říká ředitel závodu Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu.

Sportovně-zábavný doprovodný program pro děti i dospělé se bude konat od 9 do 13 hodin. Děti se mohou těšit na program od Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR a ve 12 hodin odstartuje i tradiční dětský duatlon (překážkový běh a jízda na kole/odrážedle). Dospělí si mohou zdarma vyzkoušet paddleboardy Tambo.

„Každý rok se snažíme o zpestření celodenního programu pro diváky, rodiny závodníků i závodníky samotné a myslím, že letos budou připraveny velmi zajímavé aktivity,“ dodal k programu ředitel závodu Tomáš Eisner.