V pořadí 19. ročníku se zúčastnilo celkem 76 borců. Padesát z nich se vydalo na triatlonovou trať 0,6 km plavání, přeběh 2,4 km, 14 km na horském kole a 3,5 km běhu.

Vítězství si v čase 1:04:40 hodiny vybojoval Tomáš Kamaryt, borec z Mariánských Lázní závodící za KOS Plzeň. Druhý o téměř 40 sekund zpět skončil nejlepší plavec závodu Petr Šlajs ze Slavie VŠ Plzeň. Třetí místo v absolutním pořadí mužů obsadil nejlepší čtyřicátník David Dufek (Etriatlon).

Mezi ženami zvítězila Kristýna Eisnerová z pořádajícího klubu Pilsenman před Renátou Pokornou (Lužná) a Kateřinou Břachovou z Plzně.

V populárním souboji tříčlenných týmů slavili vítězství trio klubu 321Start ve složení Jan Krs, Vítězslav Dvořák a Jiří Válek.

Do kvadriatlonu se pustilo 26 závodníků. Muže čekal souboj na distancích 1,2 km plavání, přeběh 2,4 km, 9 km jízdy na kajaku/kanoi, 46 km na horském kole a běh na 14 km. Pro ženy byla připravena sice kratší trať (0,6 – 2,4 – 6 – 39 – 7 km), ale dámy zasáhly pouze do souboje dvojic.

V individuálním závodě chlapů si prvenství po téměř pětihodinové šichtě vybojoval Jan Brož ze Sokola Doubravka a na Pilsenmanovi završil vítězný hatrick. Po plavání byl sice nejrychlejší Pavel Hrabě, ale čtyřminutový náskok na Brože rychle ztratil a do cíle dorazil druhý s bezmála hodinovou ztrátou na vítěze. Třetí absolutně byl nejrychlejší padesátník Pavel Šindelář (Pilsenman Club) a také další příčky obsadili závodníci z této veteránské kategorie – Ivo Petrouš a Pavel Šerý.

Kvalitně obsazený závod dvojic mixů ovládlo duo Michaela Radová a Jan Majer z Triatlonu Plzeň, v klání dvojic mužů byli nejrychlejší Vojtěch a Zdeněk Škardovi (Haka Racing Team).

Součástí doprovodného programu byl dětský duatlon (kombinace cyklistiky a běhu), kterého se účastnilo 21 dětí od dvou do dvanácti let.

„Jsem rád za další úspěšný ročník a doufám, že si účastníci trať i celý závod užili. Samozřejmě děkuji všem partnerům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci závodu a zajistili jeho hladký průběh,“ uvedl ředitel akce Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu.

Pilsenman 2021 - výsledky

Kvadriatlon, muži (1,2 – 2,4 – 46 – 14 km): 1. Brož (Sokol Doubravka) 4:59:19 hod., 2. Hrabě (Plzeň)5:53:28, 3. Šindelář (Pilsenman Club) 6:05:28, 4. Petrouš (Praha) 6:12:24, 5. Šerý 6:19:40, 6. Janošík (Kaliště) 6:32:32.

Závod dvojic – mixy: 1. Radová, Majer (Triatlon Plzeň) 5:04:10, 2. Matuchová, Skalák 5:28:10, 3. Šlajsová, Pavel Šlajs (Sport Club Plzeň) 5:45:47, muži: 1. V. a Z. Škardovi (Haka Racing Team) 7:04:13.

Triatlon (0,6 – 2,4 – 14 – 3,5 km), muži: 1. Kamaryt 1:04:40 hod., 2. Petr Šlajs (Slavia VŠ Plzeň) 1:06:19, 3. Dufek (Etriatlon) 1:06:42, 4. Nový 1:06:54, 5. P. Janoušek (Sportovci) 1:09:01, 6. Bíba (Triatlon Plzeň) 1:10:17.

Ženy: 1. Eisnerová (Pilsenman Club) 1:17:01, 2. Pokorná (Lužná) 1:20:52, 3. Břachová (Plzeň) 1:23:32.

Jindřiška Zemanová si při mistrovství republiky  Xterra v Praze vybojovala stříbro.