Čtvrtfinále, hrané jen na jeden zápas, začali mnohem lépe hosté, kteří v úvodu druhé čtvrtiny zvyšovali již na 18:0. Teprve poté se hráči Pilsen Patriots probudili, v dalším průběhu utkání byli jasně lepším celkem a nakonec si zajistili postup do semifinále play-off po vítězství 40:18.

Úvod zápasu se Plzeňským vůbec nepovedl a Mamuti hned ze svého prvního útoku skórovali, když Kvapil dlouhým během překonal plzeňské obránce a poslal Mamuty do vedení 6:0. Potvrzení za jeden bod nebylo úspěšné. Plzeňský útok hrál velmi nejistě, nedařilo se běhat ani házet. Zato útok Přerova hrál bez chyb a Evan Baun potrestal svým touchdownem chyby plzeňské obrany a zvýšil náskok hostů na 12:0.

Hned v úvodu druhé čtvrtiny přidal Kvapil svůj druhý touchdown a Mamuti vedli 18:0. Teprve tento stav Plzeňany vyburcoval a začali hrát úplně jinou hru. Netrvalo dlouho a Pavel Tumpach snížil vedení Přerova na 6:18. Druhý dech chytla i plzeňská obrana a nedovolila Mamutům navyšovat svůj náskok. Plzeňský útok se zdál být úplně jiný než ten v první čtvrtině a quaterback domácích Patrik Vainer přidal další touchdown, který Jiří Urban ještě potvrdil během za dva body. Ačkoli se Mamuti v útoku snažili, plzeňská obrana byla nekompromisní a držela je na uzdě. Minutu před koncem první poloviny přidal Tumpach svůj druhý touchdown, a do přestávky tak Patrioti již vedli 20:18.

Třetí čtvrtina přinesla změnu taktiky na obou stranách a žádný z útoků dlouho nemohl najít recept na obranu soupeře. Až Petr Francl svým 46 yardů dlouhým během překonal obranu Mamutů a Urban jeho položení ještě potvrdil během za dva body a zvýšil vedení Patriotů na 28:18.

Čtvrtá část hry se nesla v podobném duchu jako třetí. Plzeňská obrana nedovolila Mamutům ohrozit svou koncovou zónu a Urban navýšil skóre na 34:18. Mamuti bojovali až do konce utkání, ale překonat plzeňskou obranu se jim už nepodařilo. Naopak tři minuty před koncem ještě Vainer svým touchdownem upravil na konečných 40:18.

Tato výhra posunula Patrioty do semifinále play-off. To odehrají opět na hřišti ve Vochově v sobotu od 16.00 hodin, soupeřem jim bude mužstvo Šumperk Dietos.