V těchto specifických utkáních se nepočítá skóre, ale slouží k procvičení veškerých herních situací. Především je to důležitá zkušenost pro nové hráče, je to pro ně první reálná ukázka zápasového tempa a první kontakt s jinými protihráči, než s jakými se střetává při tréninku. Protože Karlovy Vary jsou v lize nováčkem, mají za sebou pouze účast na Halovém turnaji 2012. Do letošní sezony Patrioti nastupují s řadou nových hráčů, z tohoto důvodu začaly oba týmy vlažně a postupně se dostávaly do tempa. Převaha Patriotů byla vidět hlavně v momentě, když na hřiště nastoupili starší a zkušenější hráči. Přestože na většině nováčků bylo vidět, že se teprve hledají, celkově předvedli Patrioti velmi dobrou hru. Hra Warriors byla místy rozpačitá, ale zahráli několik zajímavých akcí a povedených kombinací. Bylo vidět, že mají v týmu několik velmi dobrých hráčů a jistě z nich bude do budoucna velmi těžký soupeř. Celý zápas byl nahráván na video a po vyhodnocení ještě určitě dojde ke změnám v sestavě domácích.

Během víkendu 16. – 17. března se Pilsen Patriots ukážou na prezentaci v OC Olympia. Za týden v sobotu 23. března na hřišti 20. ZŠ v Brojově ulici v Plzni odehrají přátelské utkání s Prague Mustangs, kteří budou zcela jiným soupeřem než Karlovy Vary. Mustangové jsou zkušený tým a nováčci v týmu Patriotů budou mít poslední možnost před startem České ligy amerického fotbalu předvést svoje možnosti.

Mistrovská, sezona začíná pro Pilsen Patriots 14. dubna domácím zápasem s Prague Hippos na hřišti SK 1894 ( Lokomotiva ) od 14 hodin.