Devětadvacetiletá Petržilková, účastnice halového mistrovství světa 2022 a evropského šampionátu 2022, si nejprve vylepšila halový osobák na trati 800 metrů (2:12,41 min.) na Akademickém mistrovství ČR, na mistrovství Plzeňského kraje se zlepšila ve sprintu na 200 metrů (23,77 s) a na veřejných závodech v pražské Stromovce zaběhla třístovku za 37,20 vteřin, což byl druhý nejrychlejší čas české historie. Rekord 37,14 sekund drží Denisa Rosolová.

Tereza Petržilková na mistrovství Evropy 2022.
Minimálně do olympiády bych chtěla být v top formě, přeje si Petržilková

Osmnáctiletý Haidelmeier si vytvořil osobní rekord ve sprintu na 200 metrů časem 22,02 vteřin na krajském mistrovství. Na veřejných závodech ve Stromovce předvedl nejlepší český juniorský výkon historie v běhu na 300 metrů. Časem 34,02 vteřin o téměř čtyři desetiny za sebou nechal i juniorský výkon elitního českého atleta Pavla Masláka.

Haidelmeier, účastník loňského mistrovství světa juniorů, se zařadil na první pozici v evropských tabulkách tohoto roku.

„Michalovo čas za posledních deset let by v každé sezoně patřil mezi top tři evropské výkony mezi juniory,“ upozornil trenér AK Škoda Plzeň Michal Černý.

Josef Adámek.
Po Mnichovu i Istanbul. Adámek myslí na halové mistrovství Evropy