Petrovský: Zápasy proti Kielcům mi daly hodně

Plzeň – Dva mistrovské tituly získal házenkář Leoš Petrovský s Plzní a hned při své první sezoně v zahraničí se mohl radovat z dalšího cenného kovu. S polským týmem Azoty Pułavy dosáhl v uplynulé sezoně na bronz.

4.6.2016

Leoš PetrovskýFoto: DENÍK/Milan Říský

„Je to skvělý úspěch a byl to také náš předsezonní cíl. Tím dalším bylo na podzim postoupit do základní skupiny Poháru EHF, ale to se nám bohužel nepodařilo. Prohráli jsme dvakrát se švýcarským Winterthurem," říká třiadvacetiletý pivot Leoš Petrovský, který do Talentu přišel v roce 2012 z Frýdku-Místku a po sezoně 2014/15 odešel z Plzně do polské nejvyšší soutěže.

Jak náročný byl zisk bronzu?
Bylo to hodně těžké. Proti Kwidzynu jsme prohrávali 1:2 na zápasy a čtvrté utkání v hale soupeře jsme vyhráli v prodloužení. Doma jsme potom ten obrat dokonali a mohli slavit.

O zisku dvou titulů s Plzni jste rozhodli v Lovosicích. Jaké to bylo slavit medaili před domácím publikem?
To je vlastně pravda. Bylo to super. Fanoušci nás zasypali konfety a potom jsme to šli pořádně oslavit do baru.

Jaké jsou největší změny ve srovnání v českou extraligou?
Nejvíce si vážím toho, že jsem si mohl v lize zahrát proti takovým týmům, jako je Wisła Płock nebo Vive Kielce, který minulý víkend vyhrál Ligu mistrů. Tyhle zápasy dají házenkářsky každému hodně.

Znamená to, že polská nejvyšší soutěž se svojí kvalitou nedá s českou extraligou srovnávat?
To zase ne. Tam jsou ty dva zmiňované týmy, které jsou úplně jinde. Další celky by se asi svojí kvalitou daly s extraligou srovnat.

Jaké to je zahrát si zápas proti vítězi Ligy mistrů? To by

se vám v Plzni asi těžko povedlo…
Nějaká motivace do další práce to určitě je, ale je to spíš takový sparing. Tyhle týmy když potřebují, tak zapnou. Vy potom můžete dělat cokoliv, a nestačí to.

V týmu Azoty Pułavy působí nyní tři Češi – kromě vás ještě křídlo Jan Sobol a brankář Jakub Krupa. Jak vám pomohli s adaptací na polskou soutěž a s polským angažmá vůbec?
Já s Jakubem jsme tam přišli spolu před sezonou a to tam už Honza Sobol hrál. Všechno je samozřejmě jednodušší, když máte v týmu nějakého Čecha. Ze začátku jsme měli takové české čtvrtky, kdy jsme všichni Češi chodili do restaurace na společné obědy. Potom už na to ale nebylo tolik času, takže jsme to museli zrušit.

Jak často jste se dostával domů do rodného Krmelína?
Prakticky vůbec. Jenom když byla v soutěži reprezentační přestávka. To jsem přijel třeba na dva tři dny. Někdy to vyšlo tak, že jsem doma jenom přespal a jel jsem na reprezentační sraz.

Jaké jsou další cíle klubu?
V současné době hledá klub trenéra, takže ještě ani nevíme, kdo nás bude trénovat. Ale určitě bude chtít vedení klubu postoupit do základní skupiny Poháru EHF a v domácí soutěži bude asi cílem obhájit bronz.

Sledoval jste v Polsku cestu svých bývalých spoluhráčů z Talentu za titulem?
Pokud jsme měl čas, tak jsem extraligu sledoval přes internet. Plzni v play-off hodně pomohl návrat Petra Linharta a Radek Motlík v brance byl zase rozhodujícím faktorem. Na poslední zápas jsem se díval v televizi a klukům jsem fandil. Třetí titul v řadě je pro plzeňskou házenou parádní úspěch.

4.6.2016 VSTUP DO DISKUSE

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

METAMORFÓZY. Některá vystavená díla téměř levitují v prostoru DEPO2015.

Výstava Metamorfózy v DEPO2015

Rána hodinu po večerce. Zamykají se cely na noc?

Skupina vězňů vnikla do nezamčené cely, úder poškodil zrak.

Praktici zavřeli své ordinace, pokračují v protestech

Plzeň - Mnoho praktických lékařů pro děti a dospělé ve středu zavřelo své ordinace.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.