„Přiznám se, že jsme toho moc nestihli. Z áčka trénovalo pouze pět hráčů, proto jsme museli přípravu spojit s naším dorostem. Mimo jsou zatím Šetlík a Bokr kvůli problémům s ramenem, sádru má na zlomeném palci na levé ruce Vinkelhöfer a volno měli také reprezentanti, které čeká soustředění s národním týmem juniorů. V podstatě trénoval pouze Soukup, Šik, Kalaš, Šindelář a Bečvář. Občas se objevil některý z juniorů,“ upřesnil Haber.

Areál ve Zruči poskytuje spoustu možností ke sportovnímu vyžití. „Snažili jsme se to dělat zábavnou formou, využili jsme kola a další doplňkové sporty. Chodili jsme také do posilovny. Tam nám pomohl Áda Blecha, který je na tohle specialista, a mladým hráčům vysvětlil, jak se má správně posilovat,“ dodal kouč plzeňského týmu.

V dalších dnech budou mít házenkáři Plzně volno a k další fázi přípravy se sejdou 26. července. „To nám opět bude bohužel chybět pětice juniorských reprezentantů Linhart, Vinkelhöfer, Květoň, Škvařil a Strýc, protože ti už koncem tohoto týdne odjedou na soustředění před mistrovstvím Evropy. Šampionát na Slovensku končí až 8. srpna a Strýc se Škvařilem budou nejspíš pokračovat na mistrovství Evropy dorostenců v Černé Hoře, které je dokonce až do 22. srpna,“ říká Haber.

Kouč šestého celku uplynulé sezony má už naplánováno několik přípravných zápasů. „Od 21. do 22. srpna odehrajeme turnaj v Třeboni, další zápas bude doma s německým druholigovým Aue. Chceme také vyjet někam ven, v Německu máme domluvený zápas s Coburgem a ještě bychom to chtěli spojit s dalším zápasem proti německému druholigovému týmu,“ plánuje Vladimír Haber.