Závod začíná dnes v sedmnáct hodin a třicet minut. Na startu se představí tentokrát netradiční hosté ze zahraničí. Triatlonovou korejskou reprezentaci přivezl do svého rodného města trenér Jan Řehula. Korejci tak budou mít možnost otestovat jedinečný sportovní areál.

Svěřenci českého trenéra nebudou na startu prvním zahraničním výběrem. Sportovní areál Rapid v rámci Giant ligy již hostil katarskou reprezentaci. V letošním roce se tedy s okruhem v Plzni seznámí korejská reprezentace. Na startu by se měl s těmito reprezentanty představit i Jan Řehula, který nadějné korejské triatlonisty trénuje.

„Vedu juniory, třiadvacítky, dospělé. Asi dvacet lidí. Ze začátku tam byl se mnou Radek Cingálek (český trenér, který zemřel na rakovinu, pozn. red.). Rok jsem dělal sám, teď mi pomáhá mistr Ahn Kjong Un, který má klub Hi Soul. Náš nejlepší svěřenec Min byl šestý na mistrovství světa juniorů,“ uvedl už dříve v rozhovoru pro Deník Jan Řehula, který je držitel bronzové olympijské medaile ze Sydney v triatlonu.

„Máme se tedy zase na co těšit, neboť účast v závodě potvrdil i Martin Zlámalík (Sunweb Revor), který měl v poslední době menší zdravotní problémy,“ říká ředitel akce Jan Kotal.

Ve startovním poli by podle něj měl být i několikanásobný mistr světa a třetí z paraolympiády v Číně Jiří Bouška (Alltraining.cz).

„Očekáváme velice rychlý závod bez zbytečného taktizování. Pro jezdce je tentokrát připravena klasická bodovačka okořeněná navíc i body v jednotlivých průjezdech. Puntíkovaný dres KISS Proton prestige si v měsíci červenci bude hledat nositele, takže se bude opět na co dívat,“ zve na akci Kotal.

Pro diváky je připravena tradiční tipovací soutěž.

Průběžné pořadí po deseti závodech: 1. Jiří Nesveda (AC Sparta Praha) 228 bodů, 2. Josef Soukup (Duratec – Jambor Uhelné sklady) 157 bodů, 3. Karel Kopr (KC Slavia Praha) 108 bodů, 4. Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) 91 bodů, 5. Jan Dostál (ASC Dukla Praha) 86 bodů, 6. Tomáš Hrubý ( AC Sparta Praha) 84 bodů, 7. Jiří Hudeček (Dimp Giant) 75 bodů, 8. Jiří Tobrman (Duratec – Jambor Uhelné sklady) 74 bodů, 9. Ondřej Zelinka (Team Fanflash - Nutrixxion) 71 bodů.