Bývalý český šampión těžké váhy Václav Pejsar si předposlední den uplynulého roku odbyl debut v křížové váze (váhová kategorie do 90,7 kg) a ten se mu rozhodně povedl. Zkušeného amatérského a profesionálního boxera Radka Giessmanna dokázal ve dvou kolech třikrát poslat na podlahu a připsal si výhru před limitem.

Při vyhlašování vítěze toto vítězství gestem a pohledem do nebe věnoval Miroslavu Pekovi (v roce 2017 ho srazilo auto v Praze a z umělého spánku se už neprobral, pozn. red.). „Tuhle výhru věnuji tobě, Mimino,“ napsal na facebook Václav Pejsar.

„Nikdy bych to sám nezvládl, a proto děkuji všem kdo mě podporují a fandí,“ dodal čtyřiatřicetiletý boxer stáje Qwert Boxing Club.

V listopadovém rozhovoru pro Deník Václav Pejsar uznal, že Giessmann, který je držitelem mezinárodního pásu pro mistra Německa, je zkušený boxer. „Hodně mě prověří. Ukáže se, jestli mám na křížovou váhu,“ dodal tehdy Pejsar.

Zároveň vysvětloval, proč v červnu oznámil přesun z těžké do křížové váhy. „Hodně jsem cestoval na sparingy do zahraničí. Všude jsou velcí a těžcí chlapi a navíc jsou rychlí. Když do nich bouchnete, tak to s nimi nehne, ale když udeří oni, tak je to znát. Na super těžkou váhu jsem lehký a malý, protože všichni jsou větší minimálně o deset centimetrů,“ uvedl.

„Výhledově je mým snem český titul v křížové váze, ale i super těžké váze a nějaký zajímavý mezinárodní pás v křížovce,“ přeje si Pejsar.