Český mistrovský pás v těžké váze je v držení Šoura, který si cennou trofej vyboxoval v prosinci loňského roku v Plzni právě výhrou nad Pejsarem. Třiatřicetiletý borec Qwert Boxing Clubu chce domácí titul zpátky. Odveta je na programu v sobotu v Karlových Varech. „Na odvetu jsem začal myslet hned po prosincovém prohraném utkání. Už v ringu ke mně přišel manažer Qwertu Marek Švajner a řekl mi, ať Pavla vyzvu na odvetu. Což jsem udělal ještě v ringu, protože jsem věděl, že zápas se mi nepovedl a že mám na to, abych Pavla porazil,“ říká Pejsar.

Co se vám nepovedlo a co musíte udělat jinak, abyste teď vyhrál?
Nebyl jsem uvolněný v hlavě. Když se neuvolníte psychicky, tak nedokážete uvolnit ani tělo. Byl jsem moc statický a lehce jsem inkasoval údery. Nerad bych veřejně říkal, co udělat jinak, ale hlavní věc bude psychická uvolněnost.

Před prosincovým soubojem to mezi vámi a Šourem jiskřilo. Momentálně je klid. Je to tím, že se nechcete rozptylovat?
Taky. Podle mě Pavel po našem zápase není vidět. Nevím, kde je, co s ním je, co dělá nebo nedělá. Vyhrál titul a tím to haslo, což mi od něj trošku zaráží. Před prvním zápasem to bylo opravdu vyhrocené, dohadovali jsme se na sociálních sítích a pár slov jsme si vyměnili i naživo v ringu na galavečeru v Ústí nad Labem. Pavel vyhrál, dal zmínku na sociální síť a dál to nerozvíjel. Podle mě, když někdo vyhraje sledovaný zápas, tak by měl předvést, že on je ten, kdo vyhrál. Já jsem prohrál, takže jsem se zavřel do tělocvičny, makám a soustředím se na sebe.

V Praze na tiskové konferenci jste prohlásil, že máte soupeře neustále v hlavě.
Když trénuju na lapech, bouchám do pytle nebo na sparingách, představuju si Pavla, jak stojí při zápase v ringu. Když usínám, v hlavě mám zápas s Pavlem a jak nad ním vyhrávám (směje se). Je toho dost a je to dlouhé. Těším se, až si odpočinu a Pavla vypustím z hlavy.

Takže jste určitě rád, že se boxuje už v červnu?
Ano. Nedovedu si představit, že by to mělo trvat třeba ještě půl roku. Myslím si, že půl rok od prvního zápasu do odvety je dostačující doba. Mít to v hlavě rok by bylo únavné a v člověku pak není takový náboj. Připravuju se od ledna. Teď už by mělo být znát to, co jsem natrénoval s novým koučem. V říjnu jsem přešel do Qwertu, takže v prosincovém utkání se za dva měsíce ještě tolik neprojevilo, co jsme natrénovali.

Budete chtít vyhrát před limitem, nebo se spokojíte s výhrou na body?
Beru jedině výhru a bude jedno, jestli na body, nebo před limitem. Před zápasem nebudu myslet na to, že soupeře musím knokautovat, protože se nechci svazovat tím, že musím. Když ale uvidím, že je po úderu trošku mimo, tak o to lépe.

Odveta bude v karlovarském Grandhotelu Pupp. Už jste tam boxoval?
Ještě ne. Viděl jsem tam galavečer boxu a moc se mi to líbilo. Pupp je honosné místo a odpovídá naplánovaným titulovým zápasům. Těším se tam. Navíc si vždy vzpomenu na slova mého bývalého manažera, který chtěl abych neboxoval v Plzni, protože doma nejsem uvolněný a nezaboxuju dobře.

V květnu jste na 12 dní vyrazil do Anglie trénovat po boku Nathana Gormana a Tysona Furyho. Jak se to seběhlo?
Byl jsem na kempech v Německu, dříve i v Anglii. Pozvali si mě na sparingy, protože jejich borec se připravoval na zápas a hledali sparingpartnera typově podobného jeho soupeři. Takže takhle jsem se už několikrát dostal do tréninkových kempů v zahraničí, kde jsem nasbíral kontakty s tím, že jsem kdykoliv vítaný. V Anglii jsem už byl a hrozně se mi tam líbilo, takže jsem znovu kontaktoval tělocvičnu Rickyho Hattona, jestli bych tam mohl přijet. Domluvili jsme se, že přiletím. Odpadly mně starosti s ubytováním, protože jsem dostal k dispozici bydlení. Qwert, tedy Miloš Veselý, Monika Veselá a Marek Švajner jak pro mě, tak pro mé dva trenéry koupili letenky, za což jsem moc rád.

Jaká byla náplň tréninků?
Jako u nás. Kondice, síla vytrvalost a box. Odlétal jsem tam hlavně kvůli sparingům, protože jsou tam soupeři na suprové úrovni. Chtěli jsme taky vědět, jestli to děláme dobře. Kondiční trenér Petr Klikoš se utvrdil, že ano, protože jeho tréninkový proces je hodně podobný tomu anglickému. Boxerský trenér Filip Miňovský taky zjistil, že spoustu věcí děláme dobře.

O čem jste se bavil s Furym?
Nebavili jsme se o osobních věcech. Byly jen srandičky.

Mimochodem Fury kdysi boxoval s Tomášem Mrázkem, kterého jste na podzim 2016 porazil a získal boxerský pás pro českého šampiona. Bude zápas s Pavlem Šourem pro vás prestižnější než byl duel s Mrázkem?
Teď asi ano, protože s Pavlem je to více vyhrocené. Pavel je výš postavený a v lepší formě než byl Mrázek, kdy jsem s ním boxoval. Tomáš má v ringu sice negativní bilanci, ale boxoval se světovými hvězdami.