Po druhém místě v Českém Krumlově si Václav Pech junior s Petrem Uhlem vybojovali stejnou příčku i na Rallye Hustopeče.

Na silničkách mezi vinicemi na jižní Moravě nestačili obhájci titulu z plzeňského týmu EuroOil – invelt znovu jen na Jana Kopeckého s novou Škodou Fabia R5. S továrním týmem ale ve třetím díle domácího mistrovství svedli Pech s Uhlem další vyrovnanou bitvu.

„Na jedné straně druhé místo mrzí, protože do soutěže jsme vstoupili dobře. Ale porazila nás jen tovární škodovka," komentoval výsledek Pech.

Stejně jako předtím v Českém Krumlově šli úřadující šampioni při Rallye Hustopeče do vedení a v prvním dnu se svým vozem Mini John Cooper Works S2000 1,6 turbo vyhráli tři ze čtyř testů.

Na Kopeckého, kterého zbrzdil i defekt, měli v těch chvílích k dobru náskok 49 vteřin.

„První den proběhl podle našich představ a s ´miníkem´ jsme zajížděli rychlé časy," potvrdil Pech.

Kopecký byl lepší jen v posledním testu, jenže Plzeňané další den doplatili na špatnou volbu pneumatik a pole ovládla škodovka.

„Hrozila průtrž mračen a my jsme měli solidní náskok, takže jsem vsadil na jistotu a obul gumy do mokra. Nějaká voda sice spadla, ale bohužel liják se nekonal, což byl problém," připustil Pech.

Pneumatiky s měkčí směsí se na suché vozovce rychle opotřebovávaly.

„Přímo hořely. Gumy jsem sjel téměř až na plátno a potom už nešlo jet naplno," vysvětloval Pech.

Třeba v sedmé zkoušce nabral ztrátu 26 sekund a celkově za Kopeckým, který druhý den vyhrál všech šest testů, zaostal o 45,1 sekundy.

Třetí dojel stejně jako v úvodním dějství v Klatovech Roman Odložilík. Čtvrtý skončil Pavel Valoušek.

„Gumy jsem netrefil, šlo o fatální chybu, ale druhé místo bereme. Už proto, že Rallye Hustopeče je specifická soutěž," podotkl Pech. „Dá se tu zažít vedro stejně jako silnice zatopené deštěm. Svezete se po šotolině, ale i po úzkých zaprášených asfaltkách mezi vinicemi, kde to klouže i za sucha," popsal sedminásobný český mistr.

V jízdě za osmým titulem ho zatím provází značná porce smůly. „Pech," usměje se plzeňský pilot.

V Klatovech ho vyřadila závada na autě, v Českém Krumlově přišel o výhru až v poslední zkoušce vinou uklouznutí a výletu mimo trať. V Hustopečích doplatil na volbu gum a o to více se chce soustředit na nadcházející Rallye Bohemia. Prestižní závod v domácím prostředí značky Škoda prakticky u bran firmy se koná 
10. až 12. července.

„Auto jsme teď rozebrali do šroubku a uděláme maximum, abychom byli na Bohemku připraveni," prohlásil Václav Pech.