„Pačejov bereme jako možná nejzásadnější závod,“ říkal Václav Pech. A přidal i vysvětlení. „V roce 1996 jsme tam s Petrem odjeli svůj první závod, takže se tam vždycky rádi vracíme. A moc se tam těšíme. Zvlášť letos, kdy to je součást velkého mistráku,“ připomněl 43letý jezdec povýšení Pačejova, který býval jen MČR ve sprintrallye.

Navíc až do minulé sezony jezdila posádka EuroOil teamu i pod křídly Inveltu, jehož název teď Pačejov nese.

„Nemůžu ale říct, že bych cítil nějakou výhodu domácího prostředí. I když to, že se jede kousek od baráku a nemusíme nikam daleko dojíždět, je milé,“ připustil Pech s tím, že kolem trati čeká i bouřlivou diváckou podporu.

„Ale to může být i svazující, když tam máte spoustu známých a fanoušků, kteří jinde po republice nejezdí. Nechtěl bych se dopustit nějaké zásadní chyby,“ pousmál se vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu.

Pechovi se letos dívá na záda i suverén posledních sezon Jan Kopecký z továrního týmu Škoda Motorsport. A právě na jejich souboj, který byl v obou předchozích závodech nesmírně vyrovnaný, se fanoušci nejvíc těší. „Nechtěl bych to škatulkovat, není to jen o mně a Honzovi. I další soupeři jezdí hodně rychle, rozdíly nebyly velké,“ připomněl Pech, že ve startovní listině bude kompletní česká špička.

Cyklokrosař Václav Metlička oznámil, že během nadcházející sezony ukončí svou bohatou kariéru.
Veterán Metlička se loučí. Objede Český pohár a skončí na republice

„Ale samozřejmě že od škodovky očekávám zásadní atak. Určitě v pauze potrénovali, hodně testovali a budou chtít tu jejich ztrátu dotáhnout,“ naznačil, že je připravený na tuhý boj.

Ačkoliv to bude jeho takřka domácí závod, tratě v okolí Pačejova příliš nezná, i když tady loni startoval s porsche v závodě sprintrallye. „Jsou tam nádherné erzety, jedny z nejhezčích v republice, ale zároveň hrozně těžké. Máme k trati velký respekt,“ dodal Pech.

Rallye Pačejov končí v pondělí na Václava.