„Je to naprosto výjimečná soutěž. Tím, že se jede po obslužných cestách mezi vinicemi. Má úplně jiný charakter než ostatní rallye. Jede se víc ve smyku, víc to klouže, je tam noční etapa,“ hlásil Václav Pech už z jihu Moravy, kde se postaví na start se spolujezdcem Petrem Uhlem a vozem Ford Focus WRC jako obhájce prvenství.

Do Hustopečí odjel navíc povzbuzen vítězstvím na domácí Lak Racing Rallye Plzeň, kterou absolvoval před čtrnácti dny v rámci přípravy.

„Plzeň byla perfektní průpravou před Hustopečema. Zase nás do toho musel trošku postrčit můj táta, ale určitě se to vyplatilo. Vyzkoušet si opět po roce jízdu ve smyku na šotolině v ostrém tempu nám určitě prospělo. Navíc bylo také pořádné horko. Takže jízdu v autě, kdy jsme v nehořlavých kombinézách byli mokrý jako sněhuláci při oblevě, máme také natrénovanou,“ řekl s úsměvem na rtu jezdec plzeňského EuroOil teamu, který s obavami vyhlíží předpověď počasí.

ROZDÁVALI ÚSMĚVY. Posádka plzeňského EuroOil teamu Václav Pech – Petr Uhel (Ford Focus WRC) obhájila v 16. ročníku Lak Racing Rallye Plzeň loňské prvenství.
Vyhrát domácí rallye je hodně emotivní zážitek, hlásil vítězný Pech

„Loni jsme vyhráli po obrovské bitvě, něco podobného očekáváme i letos a moc se těšíme. Každý rok se jede trošku po jiné trati,“ doplnil 45letý Václav Pech.

Hustopečská rallye odstartuje dnes po 18. hodině tradičně na zdejším náměstí a na posádky čeká ve dvou dnech na 12 rychlostních zkouškách 174 závodních kilometrů. Vítěz by měl projet cílovou rampou zítra v 17.08 hodin. Kromě české špičky budou na startu i závodníci z Polska a Slovenska.