I když až do osudné 11. rychlostní zkoušky se drželi v silné mezinárodní konkurenci ve skupince bojující o druhou příčku. Jenže pak jim praskla levá přední poloosa a byli ze hry venku.

„I přes veškerou snahu při přípravě auta, kdy byla většina exponovaných dílů vyměněna, nám praskla poloosa. Rychlostky byly hodně rozbité a možná někde při brzdění dostala větší ránu, než snese, protože jinak měla vydržet ještě minimálně 700 ostrých kilometrů,“ vysvětloval Pech v cíli tuto závadu, která znamenala odstoupení z Barum Rallye z vynikajícího čtvrtého místa.

„Nemělo cenu dál pokračovat jen s pohonem zadních kol, do servisu bylo daleko a škody na voze a ztráta by byly nedostižné,“ doplnil.

Přesto se posádka plzeňského EuroOil Invelt teamu posunula v celkovém hodnocení šampionátu na třetí místo absolutní klasifikace. Díky dokončené první etapě a zisku patnácti bodů přeskočili posádku Černý – Černohorský. Ta odstoupila kvůli technické závadě již v první etapě.

Ani posledním podnikem mistrovství ČR pro Pecha sezona nekončí. ale na Setkání mistrů v Sosnové a Pražském rallyyesprintu budou chtít zkoušet novou techniku na příští sezonu.