„Je to paráda,“ pochvaloval si Václav Pech po dojezdu divácky velice atraktivního závodu. Dal si tak dárek k narozeninám. Den před Pražským rallyeprintem totiž oslavil Kristova léta, stejně jako zanedlouho i jeho spolujezdec Petr Uhel (8. prosince, pozn. aut.). „Celá soutěž byla moc hezká i díky nové rychlostní zkoušce v Chuchli. Jela se na šotolině, pro diváky to muselo být hodně atraktivní,“ rozplýval se závodník plzeňského EuroOil teamu.

Také konkurence se na Pražském rallyesprintu sešla výborná. Zásluhou jasného počasí se navíc jelo v těsných rozestupech. „My jsme od začátku vedli. Dařilo se nám držet stabilní výkon,“ těšilo Pecha. Ten na konci sezony už tradičně mění spolujezdce Petra Uhla, který se tentokrát staral o podporu týmu v servisu, za Mirka Topolánka. „Neřekl bych ale, že je to nějaké oslabení. Mirek dělá práci spolujezdce naplno, čte rozpis a je vždycky dobře připravený,“ potvrdil. O trvalé změně svého parťáka ale neuvažuje. „Ne, ne,“ smál se. „S Petrem jezdíme už strašně dlouho. Dá se říct, že se dokonale známe.“

A daří se jim spolu, jsou pětinásobnými mistry republiky a i letos bojovali až do samotného závěru s Krestou o celkové prvenství. Nakonec skončili druzí.

Závěr sezony se ale Pechovi nadmíru vydařil. Na nedávné exhibici v Sosnové porazil šestinásobného mistra světa Sébastiena Loeba z Francie. Teď zase pokořil kompletní českou špičku. „Abych řekl pravdu, ani nevím, čím to je, že se mi tak daří,“ smál se dobře naladěný Pech.

Oba závody přitom vyhrál s vypůjčenou Škodou Fabií WRC. „Byl to jeden z nejlepších vozů ve startovním poli, ale podobných tady bylo sedm. Zkrátka se to všecho sešlo,“ říkal v cíli.

Tento závod považuje na rozdíl od Sosnové za těžší. „Jsou tady těžké erzety, není to žádná sranda,“ uvedl na adresu pořadatelů. „Chuchle navíc byla úplně nová. Ani jsme tam nesměli moc trénovat. Tam to bylo hodně o spolujezdci,“ pochválil Topolánka. Společně pak triumf oslavili večer na vyhlášení vítězů v v Národním domě na pražských Vinohradech.

Pražským rallyesprintem sice letošní sezona skončila, ale Pech už přemýšlí o té následující. „Musíme připravit vůz, čekají nás jednání se sponzory, prodlužování smluv…,“ naznačil Pech.