Do finále kategorie rallye postoupili bratři Martin a Petr Semerádovi, kteří oba startovali se Škodou Fabia R5. Vítězem se stal mladší Petr, který měl k dispozici modernější techniku Škoda Fabia R5 EVO.

Na stupních vítězů je doprovodil sedminásobný český šampion Václav Pech, který si v Sosnové poprvé vyzkoušel nový vůz Volkswagen Polo GTI R5.

„Je to moc hezké svezení, řídí se mi pěkně, auto funguje. Potvrdilo se, že technika šla zase dopředu. Oproti fordu má ostrý motor, což je pochopitelné, protože je mnohem mladší,“ hlásil Václav Pech po návratu ze Setkání mistrů v Sosnové zpátky do Plzně. „Zatím to auto poznávám. Je mi jasné, že ho nevyuvížívám, jak bych si představoval,“ doplnil plzeňský jezdec.

Zřejmě i proto absolvuje se stejným vozem, který má půjčený od Vojtěcha Štajfa, i prosincový Pražský rallyesprint. „Pořadatelé tam mají v plánu přece jen víc rychlostek s charakterem klasické rallye. Snad to ukáže zase víc o vlastnostech pola,“ pokračoval Pech, který zdá se stojí na rozcestí. Ještě před závodem v okolí pražského stadionu Strahov by rád vyzkoušel i novou verzi fordu, se kterým startoval v uplynulých třech sezonách.

„Nemyslím si, že by Ford chtěl usnout na vavřínech. Uvidíme, s čím přijde,“ dodal Pech a naznačil, že podstatnou roli budou hrát i finance.

Definitivní jistotu, s jakým vozem vyrazí do příští sezony, by chtěl mít do konce kalendářního roku.

Střídačka DHC Plzeň, trenér Richard Řezáč na nohou. 
DHC Plzeň zdemoloval Olomouc