A 44letí závodníci s vozem Ford Focus svoje plány ještě vyšperkovali. Nejen, že porazili všechny svoje konkurenty v boji o celkovou třetí příčku a po nádherném souboji pokořili i už jistého mistra pro rok 2021 Kopeckého.

V cíli se tak mohli radovat z pátého vítězství na Rallye Český Krumlov, na stupních vítězů tady stáli už posedmnácté, čímž se Pech s Uhlem stali rekordmany jihočeské soutěže.

„Jsme hrozně rádi, že se nám takhle na konec sezony podařilo uspět. Měli jsme skvělé informace od špionů na trati, na které jsme se mohli spolehnout, a perfektně dnes fungovalo i auto,“ uvedl Václav Pech pro web rally videonovinky.

„Drželi jsme velice dobré tempo a hlavně závěrečná pasáž na Malontech, to bylo nádherné svezení,“ pochvaloval si v cíli českokrumlovského závodu.

Extraliga házené Plzeň - Zubří. Jakub Douda (číslo 3) byl nejlepším střelcem zápasu.
Talent porazil Zubří a přeskočil první Karvinou

„Pro nás bylo klíčové porazit především Honzu Černého, abychom se probojovali na třetí místo v mistrovství republiky, což se nám podařilo,“ pokračoval plzeňský rodák, který za sebou držel Černého už po sobotní etapě, v níž byl ještě druhý za Kopeckým. Ale v nedělní části pokořil i úřadujícího českého šampiona.

„V neděli nás čekaly nejtěžší rychlostní zkoušky. Při ranních průjezdech bylo mokro a trať klouzala, při druhých už trať přece jen oschla,“ popisoval Pech, jak se vyšvihl do čela Rallye Český Krumlov.

V neděli vyhrál první tři rychlostní zkoušky a smazal malý náskok svého dlouholetého soupeře a posunul se před něho. V závěrečném měřeném testu už si jen hlídal prvenství. Po 12 erzetách nakonec Pech porazil Kopeckého o 3,5 sekundy.

„Přiznávám, že jsem hůř hledal motivaci, a samozřejmě jsem nechtěl rozbít auto. S Vaškem jsme se vždycky přetahovali o sekundy a stejně to bylo i tentokrát,“ nechal se v cíli slyšet Jan Kopecký, jenž ovládl předešlých pět ročníků Rallye Český Krumlov.

Třetí místo obsadil na tradiční jihočeské soutěži Jan Černý, na kterého však v konečném účtování šampionátu zbyla nepopulární bramborová medaile.

Michal Seidler (uprostřed).
PODÍVEJTE SE: Interobal uhrál remízu na hřišti lídra tabulky

Třetí nejrychlejší čas v poslední rychlostní zkoušce zajel Adam Březík, který absolvoval na jihočeských tratích úspěšnou premiéru se Škodou Fabia R5, a celkově tak potvrdil svou pátou příčku za čtvrtým Miroslavem Jakešem na stejném voze.

Vítěz dvoukolek rakouský pilot Simon Wagner předvedl ve skvělém světle Opel Corsa Rally4 a odváží si také celkové deváté místo.

Rallye Český Krumlov byla posledním podnikem domácího šampionátu. Ale tím sezona automobilových soutěží ještě nekončí. V sobotu 4. prosince je v okolí strahovského stadionu v plánu Pražský rallyesprint.