„Vůbec si ale netroufám tvrdit, že jedeme obhajovat. Spokojen budu s umístěním na stupních vítězů,“ říkal skromně Pech před startem druhého podniku mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Dobře totiž ví, že bude čelit přesile jezdců, kteří závodí se silnějšími speciály S2000. Úvodní díl tuzemského šampionátu ale naznačil, že i s produkčním vozem může Pech soupeřům čelit. Na Valašské rallye se totiž hned po úvodní rychlostní zkoušce usadil na čele průběžného pořadí a o celkový triumf ho v závěru připravila jen technická závada. Skončil tedy druhý za Pavlem Valouškem.

„Nechceme ale dělat z jednoho závodu přehnané závěry,“ zůstává Pech při zemi. „V každém případě bych ale rád navázal na naše dobré výkony na Valašce.“

Závodní mitsubishi prošlo po úvodním závodě důkladnou kontrolou, týmoví mechanici rozebrali vůz do posledního šroubku. „Na Valašce nás v závěru trápil motor, proto jsme ho vyměnili,“ prozradil Pech.

Včera dopoledne prošel vůz testem funkčnosti a vpodvečer už plzeňský závodník absolvoval první tréninkové jízdy na Klatovsku. Dnes se přesune na Vimpersko a v pátek v 15.00 se postaví na klatovském náměstí na start Rallye Šumava.

Tento závod považuje Pech za svůj domovský. Přestože očekává náročnou soutěž, těší se. „Erzety jsou tady hodně těžké, zvlášť na Vimpersku,“ tvrdí. Prostředí velmi dobře zná, ale přesto tvrdí: „Šumava je vždycky nevyzpytatelná. Přece jen se závodí v horách, počasí se tady hodně mění.“

Přesto věří, že se s nástrahami tratě dokáže vypořádat. „Musíme si dát pozor především na spoustu posypu, který zůstal na silnicích po zimě. Kolikrát úseky připomínají spíše šotolinovou soutěž, a když nemáte vše správně zapsáno v rozpisu nebo vyjedete ze stopy, pak se auto chová jako na hrachu a k chybě je blízko,“ říká Pech k náročnosti soutěže.

Také konkurence se letos sejde vynikající, nechybí nikdo z české špičky. Na 58 posádek čeká téměř šest set kilometrů. První závodník je v cíli očekáván v sobotu kolem 18. hodiny.