Plzeňský automobilový závodník momentálně hledá ideální vůz pro příští sezonu, v níž by se chtěl opět zaměřit především na mezinárodní mistrovství ČR.

Na Setkání mistrů, které je na programu první listopadový víkend na autodromu v Sosnové u České Lípy, proto pojede s vozem Volkswagen Polo R5.

„A se stejným autem budeme startovat i v prosinci na tradičním Pražském rallyesprintu,“ potvrdil včera po telefonu Václav Pech.

„Potřebujeme si polo osahat. Ale zároveň testujeme i další varianty, abychom si udělali ucelený obrázek“ připustil 43letý závodník, že stále ještě není definitivně rozhodnutý, s jakým vozem se vydá do závodů v příští sezoně. „Zatím mám pěkně zamotanou hlavu,“ usmál se.

Jisté je, že Ford Fiesta R5 z minulých sezon je na prodej. „Technologie šly dopředu a pokud chceme být konkurenceschopní, a to my chceme, musíme se poohlédnou po něčem jiném,“ vysvětloval Pech svoje rozhodnutí.

Definitivně jasno by chtěl mít do konce kalendářního roku. „To by bylo ideální, abychom se stihli připravit na novou sezonu,“ pokračoval Pech. „Ono nejde jenom o to, abychom si auto vybrali. Ale také, nakolik pro nás bude dostupné,“ doplnil, že podstatnou roli bude hrát i finanční stránka.

Příští sezona by měla tradičně odstartovat březnovou Valašskou rallye, v dubnu se pak jezdí Pechův domovský závod Rallye Šumava v okolí Klatov.

Ale do konce té letošní zbývá ještě odjet Setkání mistrů v Sosnové (2.-3. listopadu) a Pražský rallyesprint (7. prosince). „A my pojedeme oba závody naplno. I s ohledem na testování vozu,“ vzkázal Pech fanouškům

Co mu to ukáže směrem k příští sezoně?

Ilustrační foto
Talent zná termíny pohárových zápasů s Dány, začíná doma